Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Víte, po kolika letech se slaví dřevěná nebo platinová svatba?

Zdroj: facebook.com
V dnešní době je už svatba přežitkem a málokdo uctívá tradici manželství tak, jako tomu bylo v dobách minulých. Přesto se i v této době najdou páry, které spolu vydrží 20, 30 let a daří se jim stále uctívat základní hodnoty vztahu. Připomeňme si, po kolika letech se slaví bavlněné nebo dřevěné výročí svatby.

Trendem dnešní doby je spíš nevěra a rozvody hned při prvním větším konfliktu. Přesto existují páry, které jsou tradiční a uznávají svatbu a konkrétně pak slib: „Budu při tobě stát v dobrém i ve zlém." Nalaďme se tedy na tuto zamilovanou dobu a podívejme se, po kolika letech se jaké výročí slaví. Můžete si dát za cíl, že s partnerem oslavíte třeba ocelové výročí.

1. rok – bavlněná

2. rok – papírová

3. rok – kožená

4. rok – květinová

5. rok – dřevěná

6. rok – železná

7. rok – vlněná

8. rok – bronzová

9. rok – hliněná

10. rok – cínová

11. rok – ocelová

12. rok- hedvábná

13. rok – krajková

14. rok – slonovinová

15. rok – křišťálová

20. rok – porcelánová

25. rok – stříbrná

30. rok – perlová

35. rok – korálová

37. rok – hliníková

40. rok – rubínová

45. rok – safírová

50. rok – zlatá

50. výročí svatby se považuje za velký přelom v manželském životě. Proto se oslavy od této chvíle spojují s novým obřadem, kdy si manželé opět vyměňují prstýnky a slibují si lásku v dobrém i ve zlém.

55. rok – smaragdová

60. rok – diamantová

65. rok – kamenná

70. rok – platinová

Umíte si představit, že s někým strávíte 70 let svého života? Není divu, že takové výročí chce pořádnou oslavu. Podělte se s námi, jaké výročí jste už oslavili vy!

Související články

Další články