Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Víte, jak zatočit s popraskanými patami? Triky našich babiček zaberou vždycky!

Péče by se neměla zanedbávat!
Zdroj: archiv
Popraskané paty jsou vážným zdravotním problémem, který sužuje velkou část populace. Především pak v letních měsících na rozpraskané paty v sandálech není pěkný pohled. Pokud se tohoto problému nemůžete zbavit, tady jsou osvědčené babské triky, které bezpečně zaberou.

Většina lidí řádnou pedikúru dost podceňuje a pak se problému s popraskanou kůží nemůže zbavit. Správný postup při ošetření je však naprosto klíčový.

Základem je odstranění odumřelých buněk. Nechte své nožky vylouhovat v lavoru s horkou vodou, solí a jedlou sodou. Po nějaké době kůže změkne a vy ji můžete snadněji odstranit s pomocí pemzy nebo pilníku na paty. Další možností, jak se zbavit ztvrdlé kůže je peeling. Ten si rychle vytvoříte i doma, s pomocí oleje a cukru.

Pravidelná hydratace je základ a většina lidí ji podceňuje. Pokud nefandíte krémům a mastem na chodidla, vytvořte si vlastní krém smícháním rozpuštěného včelího vosku a libovolného oleje. Tuto směs vmasírujte do chodidel a navlékněte bavlněné ponožky. Pokud je necháte na nohách přes noc, vaše nožky budou ráno jako chodidla novorozeněte. Trpíte-li dlouhodobými problémy, opakujte tuto proceduru každý večer. Po několika dnech by vaše nožky měly být zase skvostné.

Související články

Další články