V padesátých letech platila za jednu z největších ženských hvězd československého filmu. Aleně už je přes osmdesát let, ale mladistvý šarm ji neopustil. Občas se objeví v seriálech nebo ve filmech, ale největší kariéru udělala ještě před milostným skandálem s Vladimírem Rážem.

Když se tehdy už vdaná Alena seznámila s budoucím manželem Vladimírem na natáčení pohádky Pyšná princezna, její manželství se silně prokomunistickým básníkem Pavlem Kohoutem už nefungovalo. Přesto její nový vztah vyvolal mediální skandál nepředstavitelných rozměrů.

V důsledku toho měla méně filmových a divadelních nabídek. Ani v osobním životě to neměla lehké. Po rozvodu s Kohoutem následoval v roce 1976 rozvod i s filmovou láskou Vladimírem Rážem. Aleně vadilo, že si Vladimír užívá s milenkami, ale ani ona nebyla svatá. Našla si milence zvěrolékaře, ale byla to nakonec ona, kdo požádal o rozvod.

Manželství s Vladimírem jí přineslo jedinou dceru Markétu (†55), která se ovšem upila k smrti. Alena má alespoň vnučku Terezu (33), která je členkou ženského vokálního kvarteta Yellow Sisters.