Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Víte, jak dnes vypadá princezna Dišperanda z pohádky Hrátky s čertem? Je k nepoznání!

Zdroj: archiv
+ Další fotografie
proměna
Princeznu Dišperandu v pohádce Hrátky s čertem si zahrála Alena Vránová (85), která od uvedení pohádky samozřejmě zestárla. Už zdaleka není princeznou, ale všichni si ji tak pamatují. Významnou roli získala i v jiné pohádce, a to v Pyšné princezně, kde ztvárnila Krasomilu.

V padesátých letech platila za jednu z největších ženských hvězd československé­ho filmu. Aleně už je přes osmdesát let, ale mladistvý šarm ji neopustil. Občas se objeví v seriálech nebo ve filmech, ale největší kariéru udělala ještě před milostným skandálem s Vladimírem Rážem.

Když se tehdy už vdaná Alena seznámila s budoucím manželem Vladimírem na natáčení pohádky Pyšná princezna, její manželství se silně prokomunistickým básníkem Pavlem Kohoutem už nefungovalo. Přesto její nový vztah vyvolal mediální skandál nepředstavitelných rozměrů.

V důsledku toho měla méně filmových a divadelních nabídek. Ani v osobním životě to neměla lehké. Po rozvodu s Kohoutem následoval v roce 1976 rozvod i s filmovou láskou Vladimírem Rážem. Aleně vadilo, že si Vladimír užívá s milenkami, ale ani ona nebyla svatá. Našla si milence zvěrolékaře, ale byla to nakonec ona, kdo požádal o rozvod.

Manželství s Vladimírem jí přineslo jedinou dceru Markétu (†55), která se ovšem upila k smrti. Alena má alespoň vnučku Terezu (33), která je členkou ženského vokálního kvarteta Yellow Sisters.

Související články

Další články