Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Víte, co sledovat v televizi na Štědrý den? 5 tipů eXtra na to nejlepší z vánočního programu televizí

Televize je základ moderních Vánoc.

Šíleně smutná princezna – Nova 18.40

Jedna z vánočních pohádkových klasik, která ale přitom takovou klasikou není. Natočeno v době, kdy byla Vondráčková ještě cool a Neckář nezpíval Beránku náš. Je to veselé, satirické, vtipné, se spoustou odkazů na různé události a Darek Vostřel s Josefem Kemrem kující pikle jsou prostě nejvíc. Kdo nemá rád Šíleně smutnou, ten má rád Pyšnou a její komunistická poselství!

Notting Hill – Prima 22.35

Romantika jako Brno bez toho černého penisu na náměstí. Hugh Grant tak, jak ho všichni chceme – nesmělý popleta s psíma očima, co se zamiluje do superstar a neví, co má dělat. Julia Roberts hrála samu sebe a kouzelný britský humor a reálie tomu celému dodávají jedinečnou atmosféru miloučkého filmu, co vás na konci vždy dojme.

Pýcha a předsudek – Prima 01.00

Nová adaptace klasického románu Jane Austen, ve které se představili Keira Knightley a Matthew MacFayden. Tato verze P&P není tak strojená a strnulá jako ta klasická z devadesátých let s Colinem Firthem v hlavní roli, je více rozverná a „dnešní“. Sice ji dávají na Primě až v jednu ráno, ale poetiku Anglie devatenáctého století, kdy bylo normální uzavírat manželství dohodou po jednovečerní známosti a manželovi vykat a sloužit, byste si neměli nechat ujít.

Řidič slečny Daisy – Barrandov 21.35

Nesmrtelná klasika s Morganem Freemanem v roli černošského řidiče jedné stárnoucí dámy. Ona je tvrdohlavá, jeho to nebaví. Celý film je o tom, jak se dva starší lidé těžko sbližují. Nakonec si uvědomí, jak moc upřímné a důležité pro ně jejich zvláštní přátelství je.

Nesmrtelná teta – ČT1 11.30

Pohádka z doby, kdy bylo ještě IN točit velké filmové pohádky, kdy ještě Filip Blažek měl věk na to, aby hrál prince, a Jiřina Bohdalová konečně v nějaké opravdu záporné roli. Škoda že tuto pohádku v televizi moc často nedávají, protože je vtipná a povedená. Kam se na ni hrabou všechny Troškovy paskvily posledních patnácti let.

Související články

Další články