Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Víte, co dokáže s vaším tělem udělat obyčejná Cola? Budete znechuceni z toho, co do sebe cpete!

Zdroj: facebook.com
Obyčejná plechovka Coly o velikosti 330 mililitrů obsahuje 10 lžiček cukru. Tohle množství vám během deseti minut po vypití koluje tělem a jedná se o větší množství, než byste měli vstřebat za celý den.

Zní to logicky. Všichni jsme viděli videa toho, co dokáže Coca-Cola udělat se špinavou mincí či záchodem.

Takže co asi dokáže udělat s vnitřkem našeho těla? To se pokusil popsat farmaceut Niraj Naik na blogu The Renegade Pharmacist.

Během deseti minut od požití Coly se ve vašem oběhu objeví 10 lžiček cukru. To je zhruba o dvě a půl lžičky více, než byste měli přijmout za celý den. Příval cukru je tak intenzivní, že byste dle Niraje okamžitě zvraceli. Nebýt tedy kyseliny fosforečné, která potlačí celou chuť, a vy dokážete tekutinu udržet v sobě.

Během dvaceti minut radikálně vzroste objem cukru ve vaší krvi, což způsobí uvolňování inzulinu. Vaše játra na to odpoví rychlou přeměnou jakéhokoliv dostupného cukru na tuk.

Po čtyřiceti minutách definitivně vstřebáte všechen kofein. Rozšíří se vám zornice, stoupne krevní tlak a na to játra reagují tím, že do vašeho oběhu vypustí ještě více cukru. O chvíli později se zvýší produkce dopaminu, který stimuluje ty části mozku, které jsou zodpovědné za dobrou náladu.

Po hodině je tento cyklus u konce. Zhorší se vám nálada, budete podráždění a potřebovat na záchod. A budete chtít pravděpodobně další Colu.

„Cola neobsahuje jenom hodně cukru, ale také velké množství rafinovaných solí a kofeinu. Běžná konzumace těchto ingrediencí ve vysokých dávkách může vést k vysokému tlaku, cukrovce a obezitě. Pokud si ceníte vašeho zdraví, srdce a mysli, tak si, prosím, vzpomeňte na tento článek, až příště sáhnete po plechovce Coly,“ uzavřel svůj příspěvek Niraj Naik.

Děsivé, že? Poslechnete jeho radu?

Související články

Další články