Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

Víte, co dokáže ropa? 8 nesmyslných zajímavostí z luxusního světa Dubaje je tu!

Na hory v 50stupňovém vedru? V Dubaji je to možné!
+ Další 4 fotografie
Nevíte, co s penězi? Navštivte největší město Spojených arabských emirátů! Je symbolem luxusu, nejmodernější architektury, mrakodrapů a kýčovitých pláží s bílým pískem! Vždycky to tak ale nebylo...

Pobřeží Dubaje lemují nádherné pláže a azurově modré moře.

Přijdou si tu na své jak milovníci luxusu a bohatství, tak obyčejní smrtelníci a milovníci historických památek.

Tyhle věci jste o zvláštní „umělé“ zemi, která doslova vzešla z ropy, asi nevěděli!

1) 85 % celé populace žijící v Dubaji jsou cizinci. A ti obvykle tvrdě pracují v ne úplně pohostinných podmínkách.

2) V roce 1990 byl v Dubaji pouze jeden mrakodrap, v současné době je jich více než 400. Tato čísla svědčí o tom, jak rychle se díky obchodu s ropou rozvíjela tamní ekonomika.

3) Dubaj je obchodním centrem Středního východu. Nejdelší zlatý řetízek na světě byl vyroben právě v emirátech během Dubai Shopping Festivalu v roce 1999. Jeho hodnota byla 22 karátů a délka neuvěřitelných 4,2 km.

4) Obyvatelé v Dubaji nemusí platit daň z příjmu fyzických osob, která je zde nulová. Mnoho lidí sem přijíždí zbohatnout.

5) Ačkoliv v Dubaji převažuje horké pouštní podnebí se spalujícími teplotami, které dosahují až 50 °C stupňů, najdete tu obří lyžařský areál Ski Dubai, který má rozlohu 22 500 m²!

6) V současné době se zde nachází největší mrakodrap na světě s názvem Burj Khalifa.

7) V Dubaji najdete největší obchodní a zábavní středisko na světě, Dubai Mall. Je v něm 1 200 obchodů, přes 160 stánků s občerstvením, pětihvězdičkový hotel, ledová plochu na bruslení či akvárium s největší prosklenou plochou na světě.

8) V roce 2006 začaly úřady se stavbou klimatizovaných zastávek, kterých dnes po městě najdete celkem osm set.

Mohlo by vás zajímat

Další články