Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Vitásek se chtěl zabít už v čekárně: Měl pistoli u hlavy, říká žena, co se schovala pod lavičku

Vitásek se chtěl zabít už v čekárně: Měl pistoli u hlavy, říká žena, co se schovala pod lavičku
Zdroj: Profimedia.cz, Facebook
+ Dalších 10 fotografií
Masakr v Ostravě
V úterý ráno propukla v Ostravě panika poté, co do místní nemocnice nakráčel Ctirad Vitásek (†42) a vystřílel čekárnu plnou lidí. Z místa činu se mu podařilo uniknout. Pachatel se jel rozloučit se svou matkou a když mu byla policie v patách, skoncoval i se svým životem. Podle nejnovějších informací se chtěl zabít už v čekárně, ale nakonec si to rozmyslel.

Celou republikou stále otřásá děsivý útok, ke kterému došlo během úterního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Stavební technik Ctirad Vitásek naběhl do čekárny traumatologie a začal střílet do všech přítomných.

Podle našich zdrojů si pečlivě vybíral, kde střelbu zahájí. Nakonec zvolil traumatologii, protože tam sedělo nejvíce lidí. Střelci se podařilo zasáhnout celkem devět lidí. Šest z nich nepřežilo, jedna žena zůstává v kritickém stavu.

Vraždícímu maniakovi se podařilo z nemocnice uprchnout. Vydal se za svojí matkou, které všechno přiznal a také jí sdělil, že nyní zabije sebe. Dal se na útěk a když mu byla policie v patách, prostřelil si hlavu.

Dle nejnovějších informací si vrah chtěl sáhnout na život už na místě, kde rozpoutal brutální krveprolití. "Viděla jsem mu do očí. Chvíli stál s pistolí u nohy, poté si ji přiložil k hlavě. Ale nevystřelil," řekla svědkyně, která sobě i synovi zachránila život ukrytím se pod lavičku.

Sebevraždu v čekárně si zřejmě rozmyslel a odhodlal se k ní až o pár hodin později.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy