Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Vitální Jiří Korn má 73 let! Na koncertu Mareše vystřihl úžasný taneček, bojuje však s těžkým osudem syna

Jiří Korn slaví 73. narozeniny. Na koncertu Leoše Mareše vystřihl skvělý taneček
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
NAROZENINY

Oblíbený zpěvák Jiří Korn popírá teorii stárnutí. Přesto, že dnes slaví už 73. narozeniny, na nedávném koncertě Leoše Mareše předváděl na pódiu parádní kreace. Stále je ohromně vitální a září po boku mladší manželky. Jak ale uvedl portál blesk.cz, ve svém životě to slavný umělec neměl vždy lehké. Zejména kvůli osudu svého syna.

Zpěvák Jiří Korn rozjel svou kariéru v šedesátých letech, kdy se stal členem skupiny Rebels. V sedmdesátých letech pak spojil své jméno s kapelou Olympic.

Kariéra Jiřího Korna

Přesto, že se mu v hudebních skupinách dařilo, nejvíc se proslavil jako sólový zpěvák. Dopiloval i své taneční dovednosti a taky vystupoval hned v několika muzikálech, jako jsou Bídníci, Carmen nebo třeba Jesus Christ Superstar. Nezapomenutelné je i jeho spojení s vokálním souborem 4TET.

Dařilo se mu také před televizními kamerami. Kdo by si snad nevzpomněl na Honzu v pohádce Honza málem králem?! Za zmínku stojí i drama Na konci světa, Kvaska, Bathory, 2Bobule nebo účinkování v estrádním pořadu Možná přijde i kouzelník.

Korn je také držitelem dvou Thálií a jeho sláva sahá až za hranice. Jeho píseň Robinson vyhrála první místo na pařížském Grand Prix a v Irsku zase sklidil úspěch s anglickou verzí písně Žal se odkládá.

Jiří Korn na koncertu Leoše Mareše

Umělec, který má vytříbený módní vkus, ovlivnil už nejednu generaci. Dokonce vystoupil před pár dny na koncertu zpěváka a moderátora Leoše Mareše, který udělal opět pořádnou mega show. A parádně se uvedl taky Korn, který je i ve svých letech pořádný štramák a na pódiu to umí rozjet. ​Tento koncert si nenechala ujít ani redakce eXtra.cz.

Jeho písně zpívala celá aréna a on své vystoupení ještě doplnil o báječné taneční kreace, které jsou už jeho neodmyslitelnou součástí!

Ženy a děti Jiřího Korna

Korn byl poprvé ženatý s manželkou Hanou, se kterou se po chvíli rozvedl. Podruhé se jeho ženou stala Kateřina Kornová, s níž má dceru Kristinu a syna Filipa. Kristina je baletkou a po otci podle portálu blesk.cz podědila pohybové nadání, syn Fillip má ale nelehký život. Je mentálně postižený, v dětství mu byla diagnostikována těžká mozková obrna, autismus a časem se přidala i epilepsie.

Ačkoliv mu manželství s Kateřinou Kornovou nevydrželo, bývalá modelka nedá na svého bývalého partnera ani po rozvodu dopustit. „Jirku považuji za nejlepšího muže, jakého jsem ve svém životě potkala. Což jsem ale samozřejmě dokázala ocenit až časem a až ve chvíli, když už jsem ho dávno ztratila,“ cituje Kornovou portál blesk.cz.

Korn se snažil být své bývalé manželce vždy oporou a nikdy nezanevřel ani na své děti. Těm je stále nablízku, podporuje svou dceru v její umělecké cestě, ale nemá ani problém ukazovat se na veřejnosti s nemocným synem.

Třetí a (snad) poslední ženou Jiřího Korna se stala Renata Cieslerová, kterou si vzal po osmiletém vztahu. Nyní tak má po boku o pětadvacet let mladší lásku, která jej stále udržuje ve formě.


Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy