Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Vít Rakušan má doma hotový poklad: Krásná manželka Marie se stará o dva kluky

Zdroj: Se svolením Marie Rakušanové
+ Další 4 fotografie
Rodina

Jednoznačně nejpopulárnějším politikem letošních voleb se stal Vít Rakušan (43), který získal téměř šedesát tisíc hlasů. Jak se ale říká, za úspěšným mužem hledej ženu. Rakušanovi kryje záda manželka Marie, která se stará o domácnost a dva synky Matěje (4) a Jonáše (1). 

Vít Rakušan se s manželkou Marií poznal už na gymnáziu. Zprvu se ale o žádné lásce hovořit nedalo. Úplně poprvé se sešli v jedné třídě v rámci předvánočního projektu, kdy mladý Vítek ukazoval spolužákům, jak se kuchá kapr.

"Pro mě je to natolik absurdní představa, že jsem to nejspíše vytěsnila a nepamatuji si to. Později mi i dohledal fotku, na které jsme skutečně oba dva i s dalšími spolužáky. Já mu na ní něco ukazuji. Možná radím, jak má toho kapra vykuchat. Anebo si to nepamatuji, protože měl o deset kilo víc a ofinku do čela. Tehdy to tedy můj idol úplně nebyl," přiznala Marie v rozhovoru pro CNN Prima News.

Potkali se na turnaji

S přibývajícími roky ale Rakušan rostl do krásy a spolužačky se o něj začaly čím dál víc zajímat. "Postupně jsme začaly oceňovat, jak s klíčenkou kolem krku hezky hopsá po schodech z kabinetu ve druhém patře. Seděly jsme ve výklenku o patro níž a dělaly jsme, že omdléváme," vzpomíná manželka předsedy Starostů.

Po gymnáziu se ale jejich kroky na dlouho rozdělily. Vítek se vrhl do komunální politiky, Marie zase vystudovala klinickou biologii, začala pracovat ve zdravotnické laboratoři a následně přešla pod firmu, která v ČR distribuuje švýcarská sluchadla. Po dlouhých letech ale na sebe bývalí spolužáci opět narazili na volejbalovém turnaji, kde už mezi nimi přeskočila jiskra. V té době již Rakušan dělal starostu v Kolíně.

Není přísným tátou

Láska mezi oběma jen kvetla, a tak se v roce 2015 vzali. O pár let později se jim narodil syn Matěj a minulý rok přišel na svět malý Jonáš. Marie tak s oběma kluky musela zůstat doma, protože její muž má povinnosti ve Sněmovně. Často se vídají až večer.

Sama Marie ale říká, že se jí manžel snaží s kluky pomáhat, jak jen to jde. "Ač se tak možná na první pohled nezdá, co se týče dětí, je určitě trpělivější a asi i v lecčem citlivější. Některé situace ustojí líp než já, není to zrovna přísný tatínek. Role zlého policajta většinou zbývá na mě. V tom jsme občas v rozporu u staršího syna. Ten má teď období vzdoru," popsala manželův přístup k dětem Marie.Související články

Další články