Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Vít Klusák o filmu V síti: My ukazujeme, co to s děvčaty dělá i v bezpečí ateliéru, říká

+ Dalších 6 fotografií
Na křtu knihy Kdo chytá v síti od Mariky Pecháčkové (39) nemohl chybět ani její partner Vít Klusák (39), který z tabuizovaného tématu o zneužívání dětí na sociálních sítích vytvořil dokument s názvem V síti. Na křtu speciálně pro eXtra odpověděl na několik dotazů.

Vít Klusák je režisérem dokumentu V síti, jehož hlavním úkolem je ukázat, co se může dít za zavřenými dveřmi dětského pokoje. Chlapci i dívky mohou na sítích trávit hodiny a klidně se vybavovat, s kým chtějí. O to horší je, když rodiče nevědí, s kým si jejich ratolesti dopisují.

9. března se konal v Cafe Jedna v Praze křest knihy Kdo chytá v síti, jejíž autorkou je Marika Pecháčková. Ta stála po boku Víta Klusáka, když společně s Barborou Chalupovou vytvářeli dokument V síti.

Síla filmu je v tom, co přenese na člověka

Klusák poskytl rozhovor speciálně pro eXtra.cz, kde odpovídá například na dotazy ohledně jeho pocitů, názorů některých diváků nebo třeba následné komunikace s predátory. Dokonce v rozhovoru přiznal, že po této zkušenosti by snímek o pár pasáží ještě protáhl.

Našli se tací, kteří tvrdí, že z toho chcete jen profitovat. Co byste jim vzkázal?

Tohle říkají lidé, co o tom jen slyšeli a mají pocit, že to jen otevírá to téma. Síla toho filmu je, že nezachycuje informace, data, tabulky a statistiky, ale že na člověka přenese to, co se jiným médiem přenést nedá. My ukazujeme, co to s děvčaty dělá, jak reagují, i když jsou v bezpečí ateliéru, a to, jak se ti muži snaží to dítě oblafnout.

Hektické období

V rozhovoru Vít Klusák dále popisuje, jaké to bylo po natáčení a po odvysílání snímku. Dále pro eXtra prozradil, které z predátorů chce policie dohledat v první řadě a kolik se jich už podařilo postavit před spravedlnost. Klusák uvedl, že jeden z mužů by se s ním rád sešel, ale zatím nenašli volnou chvíli, kdy by se mohli sejít.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy