Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Víš, že je mi 12? Dokument V síti načapal 2458 mužů, kteří na internetu loví holčičky

+ Dalších 8 fotografií
Režisérské duo Vít Klusák (39) a Barbora Chalupová (27) se pustilo do projektu, jaký v Česku nemá obdoby. Celovečerní dokument V síti, v němž si tři dospělé ženy zahrály nezletilé dívky, poukazuje na temná zákoutí internetu. Víš, že je mi dvanáct? Otázka ve snímku, který se v kinech objeví už na konci února, zazní hned několikrát. Predátorům je věk jejich úlovků ukradený. Víte, jak vaše dítě tráví svůj čas na internetu?

Tereza, Sabina a Anežka, tři dospělé herečky, které vypadají výrazně mladší, si před kamerou zahrály na jedenáctileté až třináctileté dívky. Tvůrci dokumentu V síti poukazují na to, jak snadné je pro sexuální predátory na internetu ulovit slečnu v pubertě, a představili svůj první teaser.

Zájem dospělých mužů, kteří byli o nízkém věku aktérek informováni, překvapil nejen herečky, ale i samotného Víta Klusáka a Barboru Chalupovou. O nezletilé dívky projevilo zájem 2458 mužů. Tvůrci se rozhodli jejich obličeje v dokumentu rozmazat – nechtějí docílit lynče, nýbrž upozornit na zneužívání dětí na internetu.

Pro každou z hereček byl vytvořen její vlastní dětský pokojíček, v němž se dokument odehrává. K dispozici jim byl notebook s webkamerou, přes kterou s predátory komunikovaly. Někteří muži nezůstali jen u konverzací a dívkám posílali fotky svých penisů a dožadovali se sexu po internetu.

Rodiče, otevřete oči

Krátce po uvedení filmu v kinech započne rozsáhlá osvětová kampaň ve školách po celé republice. Dokument ukáže realitu takovou, jaká je. „Film jsme postavili tak, aby byl co nejvěrnějším odrazem toho, co se v dětských pokojících čím dál častěji děje. Pokud bychom film natočili jako soubor rozhovorů s odborníky nebo investigativní reportáž, nikdo by si nedokázal představit, čím si kluci a holky v tom věku procházejí. Doufám, že se nám podaří rozpoutat debatu a rodičům, učitelům a třeba i zákonodárcům trochu více otevřít oči,“ uvedla Barbora Chalupová.

I když se to dětem líbit nemusí, rodiče by měli vědět, jak jejich ratolest svůj čas na internetu tráví. Ačkoliv si mnozí myslí, že nejoblíbenější dětskou činností je hraní online her, opak je pravdou. Na sociálních sítích číhá zlo, o kterém by měli být všichni informováni a na které si musí i rodiče dávat pozor.

Související články

Další články