Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Virus vytvořili v laboratoři ve Wu-chanu: Děly se tam šílené věci, říká ruský vědec

Virus vytvořili v laboratoři ve Wu-chanu: Děly se tam šílené věci, říká ruský vědec
Zdroj: archiv Petr Čumakov
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
Původ koronaviru
Podle ruského mikrobiologa pochází nový typ koronaviru z čínské laboratoře ve Wu-chanu. Podle slov Petra Čumakova se tam děly šílené věci. Číňané modifikovali koronavirus až do té míry, aby byl schopný napadat lidi.

Petr Čumakov je přední ruský mikrobiolog z výzkumného Engelhardtova institutu v Moskvě. Ruský odborník promluvil o praktikách vědců z čínského Wu-chanu, kde se nový typ koronaviru poprvé objevil. Podle jeho slov Číňané modifikovali virus tak, aby byl schopný napadat lidi. "Dělali tam šílené věci," prohlásil mikrobiolog. Informaci přinesl portál The Daily Mail.

Pravda o původu viru

Podle Čumakova zkoumali v Číně patogenicitu koronaviru. Ruský mikrobiolog si však nemyslí, že měli Číňané nekalé úmysly. "Vědci z wuchanské laboratoře se aktivně věnují modifikaci koronavirů už více než 10 let. To oni vytvořili tenhle virus. Z mého hlediska tam dělali úplné šílenosti. Virus upravili tak, aby měl schopnost napadat lidské buňky," uvedl Petr Čumakov.

Čumakov je o původu viru přesvědčen a pevně si za tím stojí. "Tento fakt pomalu vyplouvá na povrch, probíhají analýzy současného koronaviru," pokračoval v rozhovoru pro deník Moskovskij Komsomolets.

Rus dále hovořil o experimentech, které daly koronaviru nové a speciální vlastnosti. "Je brzo na to, abychom někoho obvinili, ale je fakt, že čínští vědci s koronaviry prováděli neuvěřitelné pokusy," zmínil.

Nakonec zdůraznil, že nezastává názor, že by se ve Wu-chanu pokoušeli vytvořit zabijácký virus. Myslí si, že se nejspíš snažili o vakcínu proti HIV. Podobného názoru je také francouzský virolog Luke Montagnier.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy