Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Virový protektorát: Daniel Landa burcuje za otevření Česka a svolává demonstraci

petice
Zpěvák Daniel Landa (52) měl dnes v Poslanecké sněmovně možnost představit petici nazvanou Blanický manifest za svobodu 2020 a zkritizoval vládní kroky a nařízení, které omezují život v České republice. "Důsledky současného přístupu ke koronaviru působí hluboký zásah do duševního i fyzického zdraví značného počtu občanů naší země," řekl zpěvák. Navíc zdůraznil nutnost dobrovolnosti očkování proti covidu-19. Co odpověděl Andrej Babiš?

Daniel Landa (52) vystoupil v Poslanecké sněmovně, kde zkritizoval vládní kroky a postupy, které byly podstoupeny kvůli koronaviru. Zdůraznil, že Česko na začátku pandemie drželo pospolu, to se ale dle zpěváka změnilo. „Na jaře jsme nikdo nic nevěděli. Všichni jsme se semkli, ukázali jsme, že je v nás obrovský potenciál. Šili jsme roušky, chodili pomáhat, podnikatelé nabízeli zboží zadarmo, heslem bylo spolu to dáme a nikdo neprotestoval. Dnes je to všechno pryč,“ „Kvůli papalášství, bezohlednému až nepřátelskému přístupu vlády vůči velkým skupinám občanů posíleném katastrofickou komunikací se tento pocit důvěry a jednoty postupně vytratil,“ řekl Landa.

Ve vládních opatřeních je navíc zmatek a stát by dle něj měl jít jinou cestou.„Zastavte už tyto pokusy na lidech. Soustřeďme se na ochranu rizikových skupin, soukromý sektor je určitě schopný i ochotný se zapojit a pružně státu vypomoci. Krize je zneužívána k neprůhledným obchodům a upevňování plíživých praktik nového virového protektorátu,“ prohlásil veřejně.

Celá vakcinace je „zpackané téma“

Největším zmatkem je dle zpěváka aktuální téma vakcinace a celá hysterie kolem ní. Navíc stojí za názorem, že musí být očkování dobrovolné bez jakýchkoliv podmínek k výhodám, nevýhodám, či „nesmí být důvodem jakékoliv, ani skryté, diskriminace.“ "Tenhle způsob musí skončit. Brzy vyhladíte všechno malé a střední, aby nás mohly vlastnit a provozovat jen velké nadnárodní korporace,“ sdělil poslancům Landa. Kromě záruky k dobrovolné vakcinaci, zažádal Janda za autory petice vládu o vznik platformy, kde vedle vládních odborníků zasednou i přední odborníci, jako jsou imunologové a epidemiologové, kteří byli dle něj doteď nevyslyšeni.

K požadavku petentů se vyjádřil Andrej Babiš (66), který se veřejného slyšení účastnil, „vláda se snaží komunikovat s každým a s experty může spolupracovat.“ K tématu dobrovolné vakcinace odpověděl těmito slovy: "Očkování je dobrovolné. Nikdo nikoho nenutí. Nechceme tady dělat nějaké kategorie občanů, že ten, kdo je naočkovaný, je lepší než ten neočkovaný,“ řekl Babiš, dle kterého se chce nechat dobrovolně očkovat 65 procent obyvatel.

Petice Blanický menifest za svobodu 2020 a demonstrace

V celé debatě vystupovali zejména poslanci ANO a SPD, včetně nezařazeného poslance Lubomíra Volného. „S obavou hledíme na zbrklé, nepromyšlené a neodborné příkazy a zákazy z pera úředníků, které dopadají na naše hlavy a ovlivňují naše životy,“ píše se v petici Blanický manifest za svobodu 2020, kterou zpěvák Landa představil loni v létě a kterou podepsalo 17 046 občanů. „Znepokojeni sledujeme, jak se pojem svoboda doslova ztenčuje před očima a absolutní dominanci přebírá pojem kontrola. Tohle nepřipustíme,“ píše se dále v petici, kvůli které bylo svoláno veřejné slyšení, které mohli sledovat diváci online.

Ve Sněmovně Daniel Landa navíc informoval, že se v neděli 10. ledna od 14 hodin uskuteční na Staroměstském náměstí manifestace občanů za rychlé otevření Česka.

Související články

Další články