Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Vinnetou a jeho hvězdy: Lex Barker se upil k smrti, Pierre Brice měl vznešenost v genech

Zdroj: imdb.com
+ Dalších 7 fotografií
osudy
Filmy o Vinnetouovi patří k nezpochybnitelné klasice a jak jeho představitel Pierre Brice, tak Lex Barker, který ztvárnil Old Shatterhanda, byli se svými postavami doživotně spjati. Oba herci měli zajímavý osud, jakkoli ten Barkerův byl o dost smutnější.

Lex Barker, vlastním jménem Alexander Crichlow Barker Jr., se narodil 8. května 1919 v New Yorku. Patřil do bohaté rodiny, byl synem úspěšného burzovního makléře. Proto své rodiče velmi zklamal, když opustil Princetonskou univerzitu, aby se přidal k divadelní společnosti.

Old Shatterhand se upil

Lex měl velmi úspěšnou hereckou kariéru, jeho milostný život ale tak slavný nebyl. Ženatý byl celkem pětkrát a ani v jednom z manželství nebyl zcela spokojený. Možná právě to ho dohnalo k nadměrnému užívání alkoholu, kterému na sklonku života holdoval. Filmovému Old Shatterhandovi bylo pouhých 54 let, když v rušné ulici New Yorku dostal infarkt. Podle amerických médií kolem jeho bezvládného těla prošla spousta lidí a až po několika minutách se našel někdo, kdo zastavil a zavolal mu pomoc. Jeho život se ale lékařům už zachránit nepodařilo.

Vinnetou měl vznešenost v genech

Pierre Brice měl kořeny ve šlechtickém rodu, proto nebyla náhoda, že postava Vinnetoua působila tak vznešeně. Jeho řeč těla měla jistou grácii a ladnost. Než se však dostal k herecké kariéře, ušel dlouho cestu plnou těžkých životních událostí. Celým jménem Pierre-Louis baron de Bris pocházel z města Brest na západu Francie. Narodil se 6. února 1929, když mu bylo deset, vypukla druhá světová válka. Vzhledem k tomu, kde žil, zažil ji z první ruky. Jeho otec sloužil jako důstojník u námořnictva a Pierre byl odhodlaný jít v jeho šlépějích. Zjistil, že adrenalin v krvi mu dělá dobře, a tak v 19 letech opustil svůj domov. Narukoval do cizinecké legie a aktivně se účastnil bojů v Indočínské válce. Nejednou čelil smrti.

Po válce se rozhodl splnit si sen a stát se hercem, dlouho ale neměl štěstí. Osudovým mu byl filmový festival v Berlíně. Tam se čirou náhodou přijel podívat i německý producent Horst Wendlandt, který potřeboval obsadit poslední a zároveň hlavní roli v připravovaném filmu Poklad na Stříbrném jezeře. Producent Horst Wendlandt si ihned všiml Pierra a představil si ho v indiánské čelence. Z Pierra se okamžitě stala superhvězda a Vinnetou díky němu bude žít věčně.

Související články

Další články