Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Víme, že z našich dětí budou brzy sirotci: Manželský pár umírá na rakovinu!

Zdroj: Facebook
Neštěstí často postihne ty, kteří si to zasloužili nejméně. U manželského páru Julie a Mika Bennetových se rakovina prokázala skoro ve stejnou dobu. Otec rodiny už zemřel, matce Julii selhávají ledviny v hospici. Z posledních sil se snažili postarat o své tři děti. Luke (21), Hannah (18) a Oliver (13) už jsou totiž smíření s tím, že každým dnem se z nich mohou stát sirotci.

Stovky Britů v těchto dnech solidárně přispívají na budoucnost těchto dětí. Mike Bennet byl truhlář, kterému před čtyřmi lety našli nádor na mozku. Léčba nezabrala, on musel nechat práce a nakonec zůstal na lůžku ve svém domě. A to do té doby, než musel být kvůli zhoršení stavu převezen do hospicu.

Rok nato byla rakovina ledvin diagnostikována i jeho manželce Julii. Ta prodělala několik chemoterapií a ozařování. Málem kompletně zkolabovala, ale nakonec v sobě našla sílu kvůli dětem.

Nakonec ale musela manžela následovat do hospicu. Mike zemřel na začátku týdne a byl by naprostý zázrak, kdyby se Julie uzdravila. Nechtěla své děti nechat nezajištěné. Všichni budou samozřejmě dědit, ale to nepokryje jejich náklady. A tak jim zřídila speciální fond, kam můžou dobrovolníci přispívat.

Lidé v sousedství navíc nemocnou ženu navštívili a slíbili jí, že na děti budou dohlížet a starat se o ně. I když jsou už Luke a Hannah dospělí, tak nemají práci na plný úvazek. Oba studují a měli problém uživit sebe a navíc nejmladšího Olivera.

Když se sourozenci dozvěděli, že je v jejich fondu v přepočtu přes 700 tisíc korun, nestačili zírat. "Moje sestra, bratr i já jsme uneseni neskutečnou podporou a štědrostí, kterou dostáváme od našich přátel a známých. Moc děkujeme. Právě díky vám můžeme zůstat na škole. Děkujeme také za krásná přání, která posíláte naší matce, a uklidnění, že na nás v budoucnu budete dohlížet," říká nejstarší syn Luke.

Související články

Další články