Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Víme první: Vondráčková PROHRÁLA VÁLKU s Plekancem! Nekompromisní rozhodnutí kanadského soudu!

Zdroj: archiv
+ Dalších 29 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Trpká prohra Lucie a sladké vítězství Tomáše! Nebýt v plném proudu hokejové play-off, Plekanec (36) by dnes mohl bouchat šampaňské. Kanadský Nejvyšší soud totiž definitivně rozhodl o tom, že jeho synové Matyáš (7) a Adam (3) nemají v Montrealu co dělat a poslal je přes protesty matky Vondráčkové (39) do České republiky.

„Mohu potvrdit, že dnes byl doručen rozsudek k odvolání matky proti rozhodnutí kanadského soudu prvního stupně ze dne 8. února 2019 ve věci návratové žaloby. Soud nařídil, aby oba nezletilí byli vráceni do České republiky. Rozhodnutí je pravomocné. Další informace kvůli mlčenlivosti, ke které se zavázaly obě strany, ale nemohu poskytovat,“ řekla eXtra.cz advokátka Tomáše Plekance Mgr. Lenka Radoňová.

Soud původně děti poslal do České republiky již zmiňovaného osmého února s tím, že do týdne mají sedět v letadle. Jak potvrdil před časem Blesku i právník Lucie Vondráčkové (39) JUDr. Petr Machálek, jde o řízení dle Haagské úmluvy. Ta se celým názvem jmenuje Haagská úmluva o občanskoprávních aspektech mezinárodních únosů dětí, odkud také asi pramení, proč Lucie Vondráčková, její otec i advokát veřejně tvrdili, že Tomáš Plekanec obvinil manželku z únosu. Ten to ale rozhodně odmítal.

Průběh sporu

„Šlo o žalobu ve věci zadržování dětí v cizím státě bez souhlasu otce,“ upřesnilo jeho právnické eso Radoňová.

Soud na základě žaloby otce dětí určil, že Matyáš (7) a Adam (3) patří do České republiky a pasy po dobu soudního řízení zadržené u právničky zpěvačky nechal už v únoru předat kanadské právní zástupkyni Plekyho.

Proč Lucie prohrála

Řízení bylo tajné, ale s jeho výsledkem se dalo počítat. Oba rodiče mají trvalý pobyt v České republice, oba opakovaně veřejně potvrzovali svůj zájem vrátit se do ČR po konci kariéry Tomáše Plekance v NHL. Ostatně v Kanadě žili jen kvůli jeho hokejové práci.

Lucie Vondráčková (39) se ale ihned proti rozsudku odvolala a zároveň požádala soud, aby odložil návrat chlapců do Prahy. V tom jí Kanaďané vyhověli.

Co bude teď

Čtrnáctého března pak proběhlo odvolací líčení ukončené s tím, že rozsudek se obě strany dozví za pár dnů. A to se nyní také stalo. Zpěvačce se zjevně nepodařilo přesvědčit soudce o tom, že klukům svědčila Kanada natrvalo víc než domovina jejich rodičů.

Nyní se už proti rozhodnutí nedá nijak odvolat, děti se tak musí vrátit do České republiky s otcem, jak stanovil rozsudek.

Související články

Další články