Ještě 2 a tři čtvrtě roku bude prezidentem České republiky Miloš Zeman (70). A pokud si ho Češi nezvolí podruhé, dočkáme se v pořadí čtvrtého prezidenta v historii samostatné České republiky.

Z jeho předchůdců se nikdo nedokázal zalíbit naprosté většině všech svých spoluobčanů – Havla (†75) měli rádi jen „pravdoláskaři“, Klause (74) euroskeptici a Zemana milovníci alkoholu. Náš kandidát by se ale zavděčil úplně všem!

Při volbě našeho kandidáta jsme dali doslova všechny tři prezidentské hlavy dohromady! Ve výsledku má Milošovu bodrost, profesorské brejličky Václava druhého a laskavé oči a knírek Václava prvního.

Prezident totiž musí být bodrým chlapíkem, kterému teče sádlo po bradě. Vesničané, Brňáci a štamgasti ze VI. cenové takové kandidáty prostě milují.

Prezident ale musí mít zároveň laskavé oči Václava Havla a také ušlechtilý knírek. To zas mají rádi naši kamarádi na Západě.

A prezident musí mít brejličky Václava Klause! Jen přísný profesor, který všechno zná a všude byl dvakrát, může být ve světě respektován tak, že mu i protokolární propiska sama skáče do kalhot.

Kromě našeho prezidentského ideálu najdete v galerii i další favority. A jak by vypadala ideální hlava státu podle vás?

Extra.cz najdete i na Twitteru.