Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Víme první: Slavia se chystá odvolat trenéra Beránka! Po zápase v Jablonci ho čeká tajná schůzka s vedením!

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Podle obvykle mimořádně dobře informovaného zdroje blízkého realizačnímu týmu SK Slavia Praha zřejmě dojde po nedělním utkání v Jablonci k odvolání trenéra Beránka. Slavii může další lapsus v podobě nekoncepční trenérské rošády stát miliony.

Trenér Miroslav Beránek už možná v pondělí nebude koučem pražské Slavie

Z důvěryhodného zdroje blízkého realizačnímu týmu i samotnému Beránkovi a z dalšího, obvykle velmi dobře informované zdroje přímo z okruhu spolupracovníků majitele klubu, se redakci podařilo ověřit informaci, že se má trenérská legenda na pokyn šéfa klubu Aleše Řebíčka připravit po nedělním těžkém utkání v Jablonci na interní schůzku s ním, mezi čtyřma očima.

Informaci Beránkovi podle všeho sdělil Řebíček formou sms zprávy včera odpoledne.

Slavia prochází dalším mimořádně složitým obdobím v už tak dlouhodobé krizi na sportovním i ekonomickém úseku Minulé kolo prohrála doma s Jihlavou, do toho klub aktivně popírá informaci, že Aleš Řebíček prodal v minulém týdnu klub kazašskému podnikateli, což je zjevný nesmysl, a oddělení komunikace klubu v čele s Jiřím Vrbou údajně několik dnů horečnatě zjišťuje, kdo a proč dezinformaci vypustil.

Za Beránka má zásadně lobovat miliardář Jiří Šimáně, který má podle informací eXtra tvořit vyjednávací protipól a roli tichého prostředníka v jednání skupiny kolem něj sdružených investorů, která krouží okolo Slavie stejně intenzivně jako bývalý hráčský agent Pavel Zíka, který se po nucené čtyřleté pauze vrací do fotbalových zákulisních her a podle informací časopisu Hattrick s pravděpodobností hraničící s jistotou reprezentuje zájmy slovenské finanční skupiny J&T, jež má rovněž k nelibosti svazové party okolo Romana Berbra velký zájem na ovládnutí Slavie a televizních práv.

Beránkovo odvolání může mít další, velmi nepříznivý dopad na už tak těžce zkoušenou klubovou kasu. Při jeho platu (redakce jeho výši zná, ale z taktických důvodů ji nezveřejní) by v případě, že se odvolání uskuteční tzv. "natvrdo", a tedy bez pro Slavii výhodnější dohody, přišlo vzhledem k délce Beránkova kontraktu na více než sedm milionů korun, Slavia navíc hodně tratila na nekoncepčním a pro sportovní veřejnost i média šokujícím odvolání trenéra Miroslava Koubka v březnu 2014. Koubek dnes kráčí k titulu s Viktorií Plzeň.

Řebíček, který drží v ruce trumfy a zároveň má pověst mimořádně podivínského partnera k jednání, koupil tehdy prakticky zkrachovalou Slavii, které hrozila ztráta licence, od skupiny Natland Group v srpnu 2011. O částce se dodnes spekuluje. Investici byl podle vlastního tvrzení tehdy schopen realizovat prodejem svého podílu ve stavební a dopravní firmě Viamont za tři čtvrtě miliardy korun.

Řebíček v poslední době už o prodeji klubu jednal s kde kým, hodně vážně vypadaly námluvy s ruským podnikatelem Dmitrijem Romaněnkem a mediální odezvu mělo i údajné jednání s CSKA Moskva. Média rovněž zmiňují údajný zájem skupiny okolo bývalého předsedy svazu Františka Chvalovského (je známo jeho napojení právě na Šimáněho), před pár dny pro změnu letěla kuloáry "tutovka" o zájmu Petra Kellnera. Nejasné a často se rozcházející informace o prodeji klubu neberou konce od chvíle, co se loni Slavia spojila s majitelem stadiónu, společností Vinet.

Aktuálně se ale ve Slavii krom toho, komu a za kolik, řeší Beránek, kterého čeká na půdě Jablonce se Slavií, pohybující se 7 bodů od sestupových příček, hodně složitý večer

Ten ovšem stoprocentně pro Beránka neskončí současně s tiskovou konferencí po zápase, spíše naopak.

Související články

Další články