Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Víme první: Poslední soud Vondráčkové s Plekancem o návratu dětí! Jak dopadl?

Zdroj: Showpix.cz
+ Dalších 29 fotografií
BOJ O DĚTI
V kanadském Montrealu ve čtvrtek 14. března 2019 proběhlo soudní jednání o odvolání Lucie Vondráčkové (38), která chtěla, aby synové Matyáš (7) a Adam (3) Plekancovi mohli zůstat v Montrealu, i když už je jiný soud vydal do Česka. Bude si Tomáš Plekanec (35) moci oba prcky odvézt domů?

„Mohu potvrdit, že proběhlo jednání o odvolání matky proti rozhodnutí kanadského soudu prvního stupně ze dne 8. února 2019 ve věci návratové žaloby. Rozsudek bude vyhlášen v následujících dnech. Další informace ale nemohu poskytovat, obě strany jsou vázány mlčenlivostí,“ řekla eXtra.cz advokátka Tomáše Plekance Mgr. Lenka Radoňová.

Hokejista tak asi ještě zažije pár bezesných nocí, než se definitivně dozví, jestli si skutečně bude moci syny odvézt zpět do ČR, nebo zda v odvolání spíš uspěje jeho manželka Lucie Vondráčková.

Soud děti poslal do České republiky již zmiňovaného osmého února s tím, že do týdne mají sedět v letadle. Jak potvrdil před časem Blesku i právník Lucie Vondráčkové JUDr. Petr Machálek, jde o řízení dle Haagské úmluvy. Ta se celým názvem jmenuje Haagská úmluva o občanskoprávních aspektech mezinárodních únosů dětí, odkud také asi pramení, proč Lucie Vondráčková, její otec i advokát veřejně tvrdili, že Tomáš Plekanec obvinil manželku z únosu. Ten to ale rozhodně odmítá.

Zadržování dětí

„Šlo o žalobu ve věci zadržování dětí v cizím státě bez souhlasu otce,“ upřesnila jeho právnička Radoňová. Soud na základě žaloby otce dětí určil, že Matyáš (7) a Adam (3) patří do České republiky a pasy po dobu soudního řízení zadržené u právničky zpěvačky nechal už v únoru předat kanadské právní zástupkyni Plekyho.

Lucie Vondráčková (39) se ale ihned odvolala a zároveň požádala soud, aby odložil návrat chlapců do Prahy. Jestli bylo její snažení nakonec úspěšné nebo ne, to se dozvíme tedy až za pár dní.

Jak web eXtra.cz již dříve exkluzivně uvedl, hokejista má pro syny v případě úspěchu připravený luxusní mezonetový byt v pražských Dejvicích. Chlapce by tam čekalo velké pohodlí. Počítá se s tím, že by střídavě žili tam a s Lucií pak také v bytě na Kavčích horách.

Související články

Další články