Obvykle mimořádně dobře informovaný zdroj blízký personálu hotelu potvrdil před několika minutami naší redakci, že hlídka dopravní policie řešila po půl deváté večer přestupek v Křižovnické ulici na Praze 1, kde měla v řidiči terénního vozu značky Range Rover údajně rozpoznat režiséra Filipa Renče (49), legendu opilců za volantem.

Na základě jeho pověsti vyzvala hlídka držitele státního vyznamenání k dechové zkoušce.

Z dalších a zatím velmi kusých, ale přesných informací vyplývá, že věc následně po provedení nezbytných úkonů a sepsání náležitostí tzv. „spadla do přestupkového řízení“, což znamená jediné – Renč nadýchal do jednoho promile alkoholu!

„Byl těsně pod hranicí trestného činu, pak pro něj přijela přítelkyně v autě, které tu pořád stojí, a ten jeho černý teréňák odvezla pryč,“ řekl nám další zdroj, který celou situaci bezprostředně sledoval.

Renče zřejmě opět čeká další spiknutí bulváru, stejné jako před pěti lety, kdy v den svých 45. narozenin opilý havaroval v Praze-Hloubětíně a statečně po nehodě ve svém sportovním voze Subaru Impreza od nehody ujel do blízkého autoservisu, kde ho našla policie a nakonec mu prokázala, že vozidlo řídil.

„Budu chtít co nejdříve řidičák zpátky,“ nechal se tehdy slyšet. Copak asi uslyšíme tentokrát?

AKTUALIZOVÁNO 21:24:

„Mohu potvrdit, že policejní hlídka v půl deváté v ulici Křižovnická skutečně kontrolovala řidiče, byla provedena v rámci běžných úkonů orientační dechová zkouška, a to s pozitivním výsledkem v kategorii spadající pod přestupky,“ potvrdil právě naše informace tiskový mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.