Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Víme, proč Petr Kramný detektor lži nakonec nepřelstil! A mnozí z vás tomu nebudou chtít uvěřit!

Kramný neměl proti detektoru samozřejmě žádnou šanci.
Zdroj: profimedia.cz, koláž: Jurgen Klinsmann

Detektor lži Kramného, skorovraha z Egypta, usvědčit u soudu nemůže, protože zatímco na západě jej dávno berou vážně, u nás toto ještě právně zakotveno není.

Dlouho kolovaly fámy, že Kramný na detektoru zaváhal jen jednou, ale realita je jiná. Jak jsme ráno psali, TV Nova přišla s potvrzenou informací, podle které Kramný „nezvládl“ tři pětiny otázek.

Mezi laickou veřejností přitom často kolují dezinformace, že přístroj se dá ošálit, což je sice pravda, ale ve skutečnosti to vyžaduje mimořádné schopnosti a v reálu má malou šanci i cvičený agent tajné služby, natož Kramný.

Detektor je postaven na jednoduchém principu měření reakcí a emočních stavů člověka při kladení otázek. Ty mají přesný harmonogram a složení, a ač si dotazovaný myslí, že může přístroj ošálit pouze koncentrací nebo naopak uvolněním, velmi se mýlí, neboť některé reakce na stresovou situaci nedokáže člověk při nejlepší vůli zcela kontrolovat a při lži a celkové vážnosti a důležitosti situace dvojnásob.

Jen pro představu, otázky pro Kramného pečlivě vybíral vyšetřovatel ve spolupráci s psychologem, výsledky potom vyhodnocuje celý tým vyškolených specialistů. Kramný měl původně měřením projít, ale v reálu měl podle zdrojů Novy selhat v dritvé většině otázek, které se týkaly jak jeho soužití s manželkou a dcerou, tak také samotného pobytu v Egyptě.

Kramný už ve vazbě ví, že kriminalisté shromáždili takové důkazy, které jim dovolili předložit soudu, a k tomu se od něj odvrací rodina.

Jak celá story dopadne, je jasné. Když dostane třicet let, bude celou dobu vyprávět, že to neudělal a že nebyly přímé důkazy (což ale zatím nikdo pořádně neví). Pokud bude osvobozen, strašného podezření už se nezbaví.

Odpověď na momentální národní téma, teda na otázku, zda Kramný v Egyptě vraždil, se každopádně začíná vyjasňovat.

Související články

Další články