Ženská krása a tělo jsou hodně diskutovaná témata a každý člověk má jiné hodnoty a měřítka, co je vlastně dokonalé. Část těla, která ale zaujme nejen všechny chlapy, ale i ženy, jsou rozhodně nohy. Muži po nich slastně pošilhávají a ženská část populace zase závidí.

Ano, ne každá jsme se narodila s dlouhýma, štíhlýma nohama. Ovšem v Česku a i tehdejším Československu se jich narodilo opravdu hodně, které reprezentují naši zemi v kráse. Díky tomu se řadíme na první příčky v boji o nejkrásnější ženy světa.

Které dámy a slavné topmodelky přispěly svýma gazelíma nohama k tomuto titulu? Možná si rozšiřte obrazovku, protože jejich nohy se vám tam nevejdou!

Majitelkou jedněch z nejdelších nohou byla dlouho slovenská topmodelka a nyní novopečená maminka Adriana Sklenaříková, jejíž nohy měří 126 centimetrů, a dokonce se dostaly do Guinnessovy knihy rekordů. V těsném závěsu za ní je rodačka z Děčína, majitelka dokonalých a extrémně dlouhých nohou Karolína Kurková (34). Na pomyslnou bednu také vystoupala Eva Herzigová (45).

V těsném závěsu za nimi je topmodelka Tereza Maxová a Diana Kobzanová. Všechny tyto krásky už mají nějaká léta, ale jakoby s přibývajícím věkem byly ještě krásnější a vyšší. Jejich štíhlé nohy by chtěly i teď o dekádu mladší dívky.