Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Víme, proč je heroinová Tereza vysmátá: Už je jisté, že v base na doživotí neskončí!

Zdroj: facebook.com/Lahore News
+ Dalších 86 fotografií
Případ Terezy H. (21) z Uherského Hradiště, která se z Pákistánu pokusila propašovat devět kilogramů heroinu, se vleče už od ledna. Zatím to nevypadá, že by se soud mohl v brzké době konečně dobrat výsledku. Dívka, která se živila i prostitucí ve Švýcarsku, však může být v klidu. Těsně unikla doživotí!

Přestože soud ještě o trestu pro Terezu H. (21) nerozhodl, blondýna už ví, že to nejhorší jí rozhodně nehrozí. Stačilo přitom málo a v pákistánské base mohla hnít na doživotí. Tomu ale o vlásek unikla!

Výše trestu za pašování narkotik stanovuje v Pákistánu speciální předpis. Čas za mřížemi se pro obžalované odvíjí podle množství drogy, které u sebe měli.

Pákistánští odborníci na právo, kteří případ pašeračky Terezy sledují, prozradili, že do sto gramů odejde obžalovaný většinou s pokutou a nejvýš dvěma lety za katrem. Do kilogramu pak dotyčný stráví ve vězení sedm let.

Terezy se týká množství nad jeden kilogram. V takovém případě si obžalovaní odnáší doživotí nebo trest smrti. Ani jedno však mladé Češce nehrozí. Trest smrti nedostane, protože je cizinka. A doživotí unikla velmi těsně. Kdyby pašovala o kilogram heroinu víc, v pákistánské base by hnila až do konce života. Takhle jí zřejmě hrozí 14 let ve vězení a pokuta.

Pořád není jasné, kdy bude o Terezině osudu definitivně rozhodnuto. V pátek opět předsoupí před soud, kde by měly být odtajněny důkazy, které policie proti Tereze nashromáždila.

Související články

Další články