Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Víme, odkud bere Ježíšek dárky: 8 fotek obřích skladů Amazonu

Obrovský sklad Amazonu v britském Peterboroughu se již pomalu začíná
zaplňovat.
Zdroj: dailymail.co.uk
+ Další 4 fotografie

Vánoce jsou sice ještě relativně daleko, ale společnost Amazon se na ně připravuje už nyní a najímá do svých logistických center tisícovky sezonních zaměstnanců.

Právě předvánoční období je totiž pro Amazon nejnáročnější. „V loňském roce u nás britští zákazníci jen během takzvaného cyber pondělí – prvního pondělí v prosinci – nakoupili celkem 3,5 milionu vánočních dárků, což odpovídá v průměru 2640 položkám za minutu. Plně naložené dodávky odjížděly přibližně každé dvě hodiny,“ uvedl tiskový mluvčí Amazonu.

Není se co divit, že aby pracovníci toto vražedné tempo stíhali (a aby se ve skladech vůbec zorientovali), musejí používat GPS zařízení.

Například sklad Amazonu ve městě Swansea letos přijal celkem 1500 brigádníků. „Myslím, že na cyber pondělí jsme připraveni… jen ať přijde!“ konstatoval jeho pětatřicetiletý generální ředitel.

Stojí za zmínku, že v anglických distribučních centrech Amazonu se pracuje na čtyři desetihodinové směny týdně, což znamená, že zaměstnanci mají celkem tři dny volna. To oceňují především lidé, kteří musejí na pracoviště dojíždět z větší dálky.

Související články

Další články