Feministka Angelina Diash přijela do Prahy z ukrajinského Kyjeva, kde žije, aby narušila české prezidentské volby. Byla ve volební místnosti v pražských Stodůlkách zrovna ve chvíli, kdy se chystal současný prezident Miloš Zeman hlasovat, a bez oblečení se na něj snažila vrhnout. Zastavila ji Zemanova ochranka.

Jak vyplývá z Angelininých sociálních sítí, podobné akce jsou pro ni téměř denním chlebem. Aktivistka ukrajinsko-angolského původu, která studovala psychologii, se často chlubí fotkami, na nichž ji spoře oděnou zatýkají muži zákona. Tentokrát ale přestřelila, protože český prezident je chráněnou osobou. Za napadení hrozí Diash až pět let za mřížemi, čin byl klasifikován jako výtržnictví s přitěžujícími okolnostmi.

Loni už napadla i běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka. Skupina Femen, k níž patří, nedávno napadla také papeže.

Při útoku křičela, že Zeman je Putinova děv*a. To stejné měla napsáno i na odhalené hrudi. „Jsem poctěn, že napadli i mě. Jak vidíte moje ochranka funguje docela dobře, takže se ke mně nedostala,“ prohlásil prezident bezprostředně po „show“, kterou Dias před zraky desítek fotografů předvedla.