Jiří Bartoška své fenomenální sídlo na pozemku o výměře 2000 metrů začal stavět v průběhu roku 2015. Extravagantní vila se sice do okolní zástavby moc nehodí, ale to nevadí. Stavba vůbec neprobíhala bez problémů. Naopak to v jednu chvíli s dřevostavbou vypadalo všelijak.

„Jedná se o dřevostavbu, kterou stavěla společnost, jež dřevostavby vůbec nedělá. Uvnitř jsou velké formáty přírodních dřevěných desek, které ale majitelé nechali natřít nabílo. Jenže dřevo pracuje, kroutí se, vše to popraskalo. Muselo se to zatmelit a znovu natřít,“ uvedl v roce 2017 pro deník Aha! stavební odborník.

Nakonec se nemovitost podařilo postavit. A je to pěkný kousek. Podle renomovaného odhadce Mgr. Petra Miškovského nemovitost stála zhruba 7 milionů korun. Třeba jedna okenní tabule může vyjít na 20 000, ale i na 200 000 korun, uvedl odhadce. Jeho slova přinesl deník Aha!

Z Andělské Hory je to do Karlových Varů jen 10 kilometrů. A Bartoška má k místu citový vztah. Filmový festival v roce 2018 bude z části řídit z nové vily. A jistě mu to půjde od ruky.