Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Jaké vlastnosti dědí děti po svých tatíncích? Nejčastěji je to láska ke sportu nebo sebevědomí

Zdroj: profimedia.cz
Je nesporné, že každé dítě dědí vlastnosti po své matce i otci. O tom, z koho má potomek více, lze jen polemizovat. Geny, které má dítě po rodičích, obejít nelze. I když psychologové říkají, že máme vlastnosti zděděné i získané, první zmíněná varianta je pochopitelně silnější. A jakéže vlastnosti mají děti po tatíncích nejčastěji?

Genetika je mocná čarodějka a má neskonalou sílu, a tak má váš potomek vlastnosti pochopitelně od obou rodičů Známe vlastnosti geneticky dané a nebo získané pozorováním chování jednoho z rodičů Říká se, že dcery mají více geneticky vrozených vlastností od svých otců a synové od svých matek. Na druhou stranu mají synové i vlastnosti ryze získané od svých otců, jako potřebu mít moc nebo chránit rodinu, jelikož vidí, že tak otec po celý život činí. V opačném případě, pokud se tak otec nechová, může mít syn v budoucnu problém v osobním životě.

U dívek je to ještě o něco složitější. Ty si zase vybírají partnera podle svého otce, protože ho ve většině případů mají za vzor, stejně jako syn. Na rozdíl od něho se s ním ale neztotožňují. Zároveň je potřeba vzít v potaz, že si často vybíráme partnery, kteří jsou podobni nám samotným. Ve finále to znamená, že genetický kolotoč je neskutečně propletený.

Lze ale vypozorovat, že pokud má otec nějakou výraznou charakterovou vlastnost, většinou silný vztah ke sportu, s největší pravděpodobností ji bude mít i potomek Nemusí se jednat jen o sport, ale třeba o lásku k vaření nebo k rychlým autům. Muži jsou často sebevědomější než ženy a umí se k situacím stavět čelem. I takové vlastnosti může syn či dcera zdědit. Dcera bude ale muset své vlastnosti krotit, jinak bude ve většinové společnosti považována za muže.

Související články

Další články