Spojit se se svým andělem strážným vyžaduje především soustředěnost. Jeho přítomnost poznáte tak, že se kolem vás vyskytují pírka na místech, kde byste to nejméně čekali. Navázat kontakt s ním je pak o něco jednodušší. Husí kůže nebo lehký vánek, i přestože máte zavřená okna, může též značit, že je poblíž vás. Vyskytuje se totiž i ve formě pocitů, ale stejně tak i zvuků.

Bručení nebo pískání v uchu přece nezačne jen tak. Zkuste se soustředit na to, ve které fázi dne se vás anděl snaží zkontaktovat. Jakmile to zjistíte, máte na půl vyhráno. Pokud víte, že se vám to děje pravidelně v odpoledních hodinách, zkuste si v tu dobu na chvíli sednout a soustředit se na něj, jak jen to půjde.

Strážného anděla můžete pocítit i ve formě příjemné vůně, která se kolem vás line. Anděl vám tak možná jen přišel zpříjemnit den. Může se ale i stát, že během dne ucítíte sladkou chuť v ústech. To též značí, že je ve vaší blízkosti.

Spatřit fyzicky anděla je nemožné, ale můžete se o to pokusit svým vnitřním zrakem, který se nazývá „čakra třetího oka“. Zrak vědomí společně s naší představivostí nám umožní anděla spatřit přímo před vámi. Vaše oči ale přesto musí zůstat zavřené.