Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Vilma Cibulková slaví 57: Život jí zkomplikovaly problémy s alkoholem i pokus o sebevraždu

Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie
PROFIL
57 svíček na pomyslném dortu ve čtvrtek sfoukává hrdá majitelka prokouřeného hlasu i nakažlivého smíchu nebo nezničitelné povahy Vilma Cibulková. Tahle herečka, která umí fantasticky zahrát v komedii i v tragédii, by svůj vlastní život asi popsala spíš jako to druhé. Většinou neměla vůbec štěstí na muže, opakovaně bojovala se závislostí svojí (na alkoholu) i dcery Šimony, o kterou málem přišla. Jaký její život přesně byl?

Románky

Charismatická herečka Vilma Cibulková, která se některým divákům zapsala do paměti například rolí odvážné Magdy Břečkové v Pupendu, v němž se ukázala v Evině rouše, za sebou vůbec nemá jednoduchý život.

Na první pohled sice budí respekt a někteří se jí rovnou bojí, ale uvnitř je velmi zranitelná a do problémů ji často dostaly nepovedené vztahy. Prožila si románky se ženatými umělci (Petr Kracík, Karel Heřmánek) i několik let vztahu s o 41 let starším divadelním režisérem Miroslavem Macháčkem (Monty v Dvou lidech v zoo, George v Chobotnicích z II. patra).

Démon

On sám, přestože už bojoval s rakovinou, podléhal démonu alkoholu, takže není divu, že do toho Vilma spadla také. Skončila tehdy dokonce v Bohnicích, vyhodili ji i z filmu (Kačenka a strašidla), pokusila si podřezat žíly, několikrát také musela na potrat.

Těsně před jeho smrtí Macháčka opustila a našla si manžela, právníka Zbyška. Ten ale hned po převratu začal podnikat, a když se ukázalo, že dluží už patnáct milionů, následoval rychlý rozvod.

Boj s alkoholem

S pitím pak měla Vilma problémy vícekrát a ví, že se svého vnitřního strašáka nezbaví už nikdy.

„Nad chlastem se nedá vyhrát, ale dá se s ním bojovat. Je to podle mě v první řadě otázka inteligence. Člověk si musí uvědomit, že mu s touhle diagnózou nikdo nepomůže, že se neléčí pro nikoho, ani pro rodiče nebo dítě, ale pro sebe,“ uvedla před časem pro Téma.

Rozvod a odpuštění

Nejznámější bývalou láskou časté představitelky emocionálně rozbitých žen je herec Miroslav Etzler Manželi byli od roku 2003 do května 2013. Oba spojovalo to, že měli problémy s nadměrným pitím, doslova si prošli peklem. Jenže časem u Etzlera zvítězila mužská zvědavost, začaly se kolem něj motat mladší kamarádky a manželé šli od sebe.

Vilmu Cibulkovou to tehdy srazilo na kolena. Přece jen s Miroslavem plánovala prožít zbytek života, navíc jeho románek se propíral veřejně, takřka v přímém přenosu, takže to pro herečku bylo dvakrát tak ponižující. Ale časem přišlo odpuštění a bývalí manželé jsou zase kamarády, Vilma o něm na veřejnosti nemluví jinak než o Mirečkovi.

Drogy a dcera

Sama veřejně rozvod přisuzuje ale úplně jiné věci. A to peklu, které spolu s Etzlerem zažila s dcerou Šimonou, která upadla do drogové závislosti. Pervitin ji postupně zabíjel a došlo to až tak daleko, že ji Cibulková musela vyhodit z domu, aby se vzpamatovala. V současnosti je prý ale čistá a vztah matky a dcery se prý dokázal obnovit. „Stala se z ní stejně jako ze mě workoholička,“ pochlubila se nedávno hrdá maminka.

Další partnerem dramatické umělkyně byl necelé dva roky baskytarista Pavel J. Ryba, který za viníka rozpadu vztahu označil sám sebe. Pak ji paparazzi několikrát načapali s výrazně mladším fešákem, o koho ale šlo, se nikdy zjistit nepodařilo, a Vilma Cibulková si chrání soukromí.

Související články

Další články