Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Vilmě Cibulkové šlo o život. Omylem si přeťala tepny, život jí zachránila maminka

+ Dalších 6 fotografií

Ačkoliv se stala herečkou, pochází Vilma Cibulková z rodiny zdravotníků. Známá umělkyně, která si ve svém životě prošla nejednou těžkou situací, v rozhovoru pro eXtra.cz zavzpomínala, jak jí maminka zachránila život. 

Slavná herečka Vilma Cibulková, která si v rámci focení kalendáře k soutěži Anděl mezi zdravotníky vyzkoušela roli záchranářky, je dle svých slov člověkem se silným pudem sebezáchovy. "Několikrát jsem projížděla kolem havárií, a dokonce se mi stalo, že mi pracovníci záchranáři řekli, že jsem jednomu člověku zachránila život," prozradila eXtra.cz česká femme fatale. "V takových situacích mám naprosto chladnou, pragmatickou hlavu a přesně vím, co mám dělat," dodala.

Vážné zranění

Vilma, která sama pochází ze zdravotnické rodiny, protože jak její prababička, tak babička, a dokonce i maminka pracovaly u Červeného kříže, se sama kdysi dostala do ohrožení života. "Pamatuji si, že když mi mylo necelých šest let, tak jsme si na dvoře hrály s ostatními dětmi a já jsem se chlubila, že mám novou boudičku, byla to taková dřevěná kůča," začala vyprávět Cibulková na akci, která probíhala v hotelu Studánka v Rychnově nad Kněžnou.

Ve svém dřevěném bunkru prý měla i starou prasklou žárovku. "Když přišly ty holčičky, tak jsem jim chtěla uvařit tu kávičku a že si k tomu posvítíme, a najednou se ozvala obrovská rána, a dokonce to i zasvítilo a ta žárovka mi praskla v ruce a přeťala mi tepny na levé ruce," popsala hrůznou situaci hvězda řady českých filmů.


Záchrana života

Nejdřív jí vůbec nedošlo, jak moc je ta situace vážná. "Běžela jsem dvorem směrem k našim, kteří byli otočení zády, a myslela jsem, že volám, ale zřejmě jsem v šoku jen naprázdno otevírala pusu, než se to celé zalilo krví a začalo to tepenné krvácení," pokračovala ve vyprávění příběhu. Její maminka naštěstí zachovala chladnou hlavu.

"Dodnes vidím tu maminku, jak se okamžitě otočila, letěla ke kašně, kterou jsme měli, po cestě sebrala ten největší šutr, který našla, vymáchala ho v té kašně, letěla ke mně a ten kámen mi narvala do té ruky," popsala, jak ji kdysi maminka zachránila před vykrvácením. "Tím mi vlastně zachránila život, protože do Karlových Varů, kde byla nemocnice, to bylo 30 kilometrů," doplnila závěrem umělkyně.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy