Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Vilém Čok má 60 let! Bouřlivý rocker se musí hlídat, ve stresu dělá šílené věci

Vilém Čok: Bouřlivý rocker se musí hlídat, ve stresu dělá šílené věci
Zdroj: profimedia
NAROZENINY

Zpěvák Vilém Čok slaví kulaté 60. narozeniny. Známý bouřlivák, jenž má na svém kontě divoký rockerský život plný alkoholu, si každý rok dopřává několikaměsíční detox, kterým dává své tělo do pucu. Protože když je ve stresu, tak dělá hodně bláznivé věci.

Český zpěvák Vilém Čok měl hudbu rád už odmala. V roce 1978 založil pražské punkové trio Zikkurat a o čtyři roky později přešel do legendárního Pražského výběru. Jenže bývalému komunistickému režimu se to nelíbilo, a tak mu činnost zakázala. Čok se ale nevzdal a začal hrát se skupinou Moped.

Vilém Čok zpět v Pražském výběru

Roku 1986 přesedlal zpátky k Pražskému výběru. Na konci osmdesátek si založil vlastní hudební kapelu s názvem Nová Růže a po jejím rozpadu díky němu vznikla kapela Delirium Tremens. Pak se ale zase vrátil do Pražského výběru, ve kterém působil až do jeho rozpadu v roce 2006. Šest let nato se však znovu kapela Pražský výběr vrátila na pódia.

Čok vystupoval i v muzikálech, jako jsou Excalibur, Obraz Doriana Graye, Kráska a zvíře, Krysař, Johanka z Arku nebo třeba Jesus Christ Superstar. Zpívá také se svou další „novou“ kapelou ByPass a Viléma Čoka fanoušci znají i jako herce z filmů či seriálů Ulice, Pražákům, těm je hej nebo Kouzelník Žito. Několik měsíců uváděl i zábavnou show Rychlý prachy, kde vystupoval místo moderátora a baviče Petra Rychlého.

Zpěvák je zároveň čtyřicet let šťastný s manželkou Janou, se kterou mají dva dospělé syny – Michala a Filipa. V roce 2012 se stal i dědečkem.

Vilém Čok a alkohol

Vilém Čok, který se objeví taky v show 7 pádů Honzy Dědka, má i vlastní recept na to, jak se zbavit stresu. Ten zažehnává vrháním nožů a střílením ze své pistole, kterou si pojmenoval velmi roztomile – Máňa.

Několik let už taky praktikuje alkoholový detox. Nejedná se pouze o suchý únor, Čok jede i suchý březen a končí až v dubnu. Sám si moc dobře uvědomuje, že jeho tělo za celý život dostalo dost zabrat, a tak se mu takto snaží ulevit. Alkoholu se vzdává lehce, ovšem s dobrým jídlem by to už podle něj bylo o dost těžší.

Související články

Další články