Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Vila Radovana Krejčíře jde znovu do dražby: Požár snížil cenu o několik milionů

Vila Radovana Krejčíře jde znovu do dražby: Požár snížil cenu o několik milionů
Zdroj: youtube.com, Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
prodej
V lednu se do dražby vrátí černošická vila odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře (51). Její vyvolávací cena bude tentokrát mnohem nižší, srpnový požár, který způsobil spoustu škod, ji srazil na 28 milionů. Vila je tedy o 20 milionů levnější, je ale otázkou, zda se ji tentokrát podaří vydražit.

Zatím poslední pokus o vydražení vily Radovana Krejčíře proběhl loni v říjnu, letos v srpnu ji pak výrazně poškodil požár. „Po provedení prohlídky vilového komplexu po požáru je nutné konstatovat, že komplex nelze bez provedení rozsáhlé rekonstrukce užívat,“ píše se podle serveru E15.cz, který o dražbě informoval, v novém znaleckém posudku společnosti Kvita, Pawlita & Partneři.

Podle znalců je potřeba rychle opravit požárem poškozenou střechu, do domu totiž bude jinak zatékat a především v zimě se bude zhoršovat jeho stav. Odhadní cena nemovitosti, jejíž dražba započne 9. ledna, je nyní 42 milionů korun. Vilu se ale už v minulosti nepodařilo vydražit a její stav zhoršil nejen požár, ale i vandalismus. Hlavní hodnotu má podle ředitele realitní kanceláře Re/Max Alfa Jana Zachystala v tomto případě pozemek, na kterém je dům postaven, je totiž na dobrém místě s pěkným výhledem.

Právě při domovní prohlídce vily v roce 2005 Radovan Krejčíř utekl před policisty, aby z Česka odletěl na Seychely. V dubnu 2007 přicestoval do JAR a od roku 2013 pobývá v tamním vězení.

Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy