Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Viki, ty máš ale... barák: Jan Antonín Duchoslav zdědil vilu v milionářské čtvrti

Zdroj: Profimedia.cz, eXtra.cz/Martin Procházka
+ Další fotografie
BYDLENÍ

Herec Jan Antonín Duchoslav (56), představitel sígra Vikiho Cabadaje ve filmu Sněženky a machři (1982), se díky dědictví stal majitelem domu v možná nejdražší čtvrti v Česku. Dělá mu však jen samé starosti.

Jan Antonín Duchoslav: Zdědil jsem danajský dar

Nemovitost v Praze 6 je při pohledu ze satelitu spíš součástí dvojdomu, z ulice ji ani není pořádně vidět, jak je zarostlá. Má to velké romantické kouzlo, uvnitř už je to ale úplně jiná písnička. Po více než devadesáti letech bez jakékoli údržby se v domě už nebydlí tak dobře.

„Žádný boháč nejsem. Zdědil jsem sice po tatínkovi dům na pražské Ořechovce, což většina lidí jde do kolen s tím, že jsem multimilionář, ale není tomu tak. Je to trošku danajský dar,“ řekl eXtra.cz herec Jan Antonín Duchoslav.

Totální rekonstrukce

„Naopak škudlím každou korunu, abych měl na totální rekonstrukci včetně elektřiny, vody, topení, všeho. Můj otec si rád užíval života, dobře jedl a jezdil někam na dovolenou, takže na dům, který byl postavený v roce 1924, od roku 1927, kdy dědeček udělal v suterénu přístavbu kanceláří, pak už nikdo ani nesáhl. Táta tu za svůj život dvakrát natřel okna. Vlastně mu to nevyčítám, ale teď to spadlo na mě,“ vysvětluje herec.

„Pokud chci, aby mým dětem po mně alespoň něco zbylo, musím to dát do kupy,“ říká hvězda Sněženek a machrů.

Vydělá mu voda

Herectví ho momentálně neživí, má firmu na nádrže, především na vodu. A ta mu bude vydělávat na postupnou rekonstrukci. „Nemusím tak brát všechno, mohu si vybírat jak zajímavé nabídky herectví, tak moderátorské,“ dodal pro eXtra.cz umělec, v jehož sousedství sídlí spousta velvyslanectví mnoha států.

Související články

Další články