Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Viki Hrazdílková se pyšní perfektní postavou a radí dalším: MasterChef byl stres a spěch, kila šla nahoru

Viki Hrazdílková se pyšní perfektní postavou a radí dalším: MasterChef byl stres a spěch, kila šla nahoru
Zdroj: TV Prima archiv / Viktorie Hrazdílková archiv
+ Dalších 11 fotografií
masterchef
Viktorie Hrazdílková (25) patřila mezi jedny z nejoblíbenějších soutěžících v oblíbené kulinářské show MasterChef 2020. I přesto, že jí fandilo spoustu lidí a svými dovednostmi v kuchyni vynikala, tak nakonec nezvítězila. To jí ale nezabránilo v seberealizaci, které se týká velká proměna, jež inspiruje nejenom její fanoušky na sociálních sítích. Sympatická Viki v rozhovoru pro eXtra.cz promluvila nejenom o show, ale také o zdravém životním stylu.

Viktorii Hrazdílkovou si lidé pamatují hlavně z oblíbené show MasterChef Česko. Během soutěže měla Viki pár kilo navíc a působila jako sympatická žena krev a mlíko. Jak sama přiznává, show byla velký stres, a proto šla kila nahoru velmi jednoduše.

"MasterChef byla nejen kuchařsky náročná soutěž. Stres, jídlo ve spěchu, neustálé ochutnávání a kila šla nahoru," přiznala v rozhovoru pro eXtra.cz. Po skončení se rozhodla, že je čas na změnu.

"Po soutěži jsem se rozhodla pro změnu, protože si vážím svého zdraví a uvědomovala jsem si, že styl, na kterém jsem jela v soutěži, není optimální. Využila jsem svých znalostí ze své certifikace fitness trenéra, upravila svůj jídelníček, vrátila se k pravidelnému pohybu a kila šla rychle dolů. Zdravá vyvážená strava s dostatkem pohybu, to je základ, kterým by se měl řídit každý, kdo chce redukovat. Důležité je však taky omezit stres a jídlo si vychutnávat v klidu a ne za 'běhu'," říká.

Díky kulinářské show si Viki na sociálních sítích vybudovala slušnou základnu podporovatelů a rozhodla se jim jít příkladem. "Sama také propaguji návrat k domácímu vaření, protože tak můžeme alespoň lépe sledovat to, co jíme. Sama na sobě jsem taky zjistila, že když se u jídla sejdeme celá rodina a připravené jídlo si vychutnáme společně, sním toho i méně, než když něco do sebe nasoukám při práci, na jídlo se nesoustředím, a tudíž nevychutnám."

Lidé jsou z hubnutí zmatení, velkou chybou jsou extrémy

Jedna z nejoblíbenějších soutěžících letošního ročníku se na základě své perfektní proměny rozhodla, že lidem ukáže, jak na to. "U svých klientů, kteří chtějí redukovat kila navíc, zjišťuji, že jsou, co se týče zásad zdravého životního stylu, hodně zmatení. U mnohých mých klientů jsou velké snahy o to jíst zdravě, ale když společně projdeme jejich jídelníček, zjistíme, že jídelníček není vůbec vyvážený," přiznává.

"Z mého pohledu je také problematické rozdělit denní příjem do 5 a více malých porcí, což nežádoucím způsobem může rozkolísat hladinu inzulinu v těle a my tak trpíme neustálými chutěmi zejména na sladké. Chybou jsou také extrémy, kdy chtějí lidé zhubnout co nejrychleji. Striktní jídelníček možná přinese rychlou redukci, ale také dřív nebo později i jo-jo efekt, kdy tělo po výrazném kalorickém deficitu začne tvořit zásoby na dobu dalšího takového týrání. Já propaguji zdravý životní styl, který netýrá a přináší změny postupně, ale s trvalým efektem," dodává Viki.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy