Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Víkendové pořady na Discovery jsou oslavou Světového dne oceánů

Dny oceánu
Na 8. června připadá už od roku 2009 Světový den oceánů, který má připomínat důležitost oceánů a moří pro celý svět. Oceány pokrývají více než dvě třetiny zemského povrchu a mají vliv na klima Země, proto přímo ovlivňují naše zdraví a prosperitu. Tématem letošního ročníku je „Udržitelnost oceánů“. Discovery Channel se rozhodl zařadit hned během prvního červnového víkendu do programu dokumenty, které s touto problematikou úzce souvisejí. V sobotu 6. června mohou diváci od 20 hodin sledovat Boj o velryby: Příběh kapitána Watsona (Whale Wars: The Story of Captain Watson) a v neděli 7. června od 21:30 hodin dokument Na lovu mořských obrů (Chasing Ocean Giants).

Boj o velryby

Kapitán Paul Watson založil Sea Shepherd Conservation Society v roce 1977 s cílem vymýtit lov velryb, pytláctví a ničení přirozeného prostředí živočichů. Dokumentární série Boj o velryby sleduje tříměsíční pobyt posádky v antarktických vodách na konci světa. Watsonova parta opouští každý rok na měsíc melbournský přístav kvůli kontroverzní, médii sledované akci. Discovery Channel vezme diváky na adrenalinové dobrodružství a ukáže jim, jak protagonisté bojují s ilegálním lovem ryb. Na jedné straně stojí japonští velrybáři, na druhé radikální aktivisté vedení kapitánem Watsonem, kteří se nebojí jednat a na velrybářské lodě útočí kyselinou máselnou nebo provazy zamotávanými do lodních šroubů. Pořad poukazuje na globální problém, který vyvolal spory mezi mnoha národy ohledně lovení velryb v oceánských teritoriích.

Na lovu mořských obrů

Dokumentární série Na lovu mořských obrů přináší strhující snímky z vod u ostrovního státu Dominika v Karibiku z třítýdenní expedice. Po dekády se vědci a filmaři snažili neúspěšně zachytit vorvaně obrovské, největší predátory obývající planetu Zemi, jak loví v nejhlubších místech oceánu. Světově proslulý badatel a protagonista pořadu Patrick Dykster společně s největším světovým odborníkem na vorvaně obrovského Dr. Shanem Gero loni konečně pořídili za pomoci nových technologií unikátní záběry tvora lovícího v hloubkách přes 600 metrů. Diváci si tak mohou čtyřicetiminutový záběr z perspektivy kytovce.

Související články

Další články