Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Víkendové počasí: Česko zasype sníh a mrazu se také nevyhneme

(Ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia
předpověď

Zimní počasí již vystřídalo to podzimní. Tento víkend se podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na některých místech dočkáme nejen mrazu, ale i občasného sněžení. Nejnižší teploty klesnou až na - 4°C. V noci a ráno si dejte pozor na lokální náledí nebo tzv. zmrazky. Vydaná je i výstraha - jihovýchodní polovinu území čeká vydatnější sněžení.

Předpověď počasí na pátek

V pátek bude podle ČHMÚ zataženo, na severozápadě až oblačno. V jihovýchodní polovině území postupně sněžení, na jihovýchodě a východě zpočátku pod 900 m déšť. V severozápadní polovině území jen ojediněle sněhové přeháňky. Večer od západu ubývání srážek a v Čechách částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, při zmenšené oblačnosti až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Platí i výstraha od 26.11.2021 09:00 do 27.11.2021 01:00. V jihovýchodní polovině území se může během dne vyskytnout i vydatnější sněžení, při kterém místy napadne až kolem 10 cm těžkého mokrého sněhu.

Předpověď počasí na sobotu

V sobotu bude oblačno až zataženo, ojediněle až polojasno. Místy, zejména na východě občasné sněžení, přes den pod 400 m, na východě pod 600 m déšť nebo déšť se sněhem. Na Moravě zpočátku místy mlhy, převážně mrznoucí. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, v noci a ráno se bude v jihovýchodní polovině území lokálně tvořit náledí nebo zmrazky. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Slabý, přes den mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď počasí na neděli 

V neděli bude také oblačno až zataženo, ojediněle až polojasno. Místy, zejména na východě občasné sněžení, pod 300 m, na východě pod 600 m déšť se sněhem nebo déšť. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, při zmenšené oblačnosti až -4 °C, v noci a ráno se bude lokálně tvořit náledí nebo zmrazky. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Slabý, přes den mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Související články

Další články