Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

Víkendové peklo: Extrémní teploty nepoleví, kdy konečně sprchne?

O víkendu se udrží extrémní teploty.
Už pěknou řádku týdnů sužují Česko nepředstavitelná vedra. A podle meteorologů by neměly polevit ani o víkendu. Teploty by neměly klesnout ani v následujících týdnech. Český hydrometeorologický ústav varuje kromě vysokých teplot také před požáry. Letošní léto má být nejteplejší v historii. Tento víkend si užijte nejlépe někde u vody a ve stínu.

Vysoké teploty podporují výpar, navíc i červenec byl srážkově na téměř celém území výrazně podprůměrný. Téměř polovina sledovaných profilů na vodních tocích je pod hranicí sucha a některé drobné toky již zcela vyschly.

Červencem pokračovalo na našem území srážkově chudé období. Na celém území napršelo, podle předběžného odhadu, okolo 55 % obvyklého červencového srážkového množství.

Zatímco na severovýchodě Moravy a Slezska došlo v polovině července k velmi výrazné srážkové události, kdy na Lysé hoře napršelo přes 200 mm během dvou dnů, v Čechách napršelo asi jen 40 % normálního množství.

V minulosti byl třetí nejteplejší rok 2017, ale to se může vzhledem k současné situaci změnit. Nadprůměrné teploty budou i v následujících dnech přetrvávat a je možné, že tento rok bude tím nejteplejším v celé historii.

Víkend se bude nést v podobném duchu jako předchozí dny. V sobotu bude jasno až polojasno. Během dne polojasno až oblačno, na horách místy, jinde jen ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 21 až 17 °C. Nejvyšší denní teploty 31 až 35 °C.

Neděle na tom nebude jinak. Očekávejme oblačno až polojasno, místy, zejména na Moravě a ve Slezsku, přeháňky nebo bouřky, na východě i silné. V severozápadní polovině Čech srážky jen ojediněle. Večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C.

Mohlo by vás zajímat

Další články