Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Víkendová předpověď: Vysvitne sluníčko a teploty se vyšplhají k 12 stupňům

Zdroj: Pixabay
Počasí
O víkendu bude v Česku polojasno, ojediněle se ještě mohou vyskytnout sněhové přeháňky. Teploty se budou pohybovat mezi 5 až 10 stupni, v neděli se mohou vyšplhat až k 12 stupňům. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Za studenou frontou, která přejde přes naše území k jihovýchodu, k nám pronikne chladný vzduch od severozápadu. Ze západní Evropy bude přes střední Evropu dále k východu postupovat tlaková výše," uvedli meteorologové z ČHMÚ

Pátek

V noci zataženo až oblačno, v jihovýchodní polovině území místy, jinde jen ojediněle přeháňky, v polohách nad 800 m většinou sněhové. Během noci od severozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Přes den proměnlivá oblačnost, na horách ojediněle sněhové přeháňky. K večeru na severu místy, jinde ojediněle přeháňky, později v polohách nad 700 m sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na jihovýchodě a východě 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, v 1000 m na horách kolem 2 °C. Mírný, postupně čerstvý západní vítr 5 až 10 m/s s nárazy 15 až 20 m/s, na hřebenech hor kolem 25 m/s, bude k večeru slábnout a měnit se na severozápadní.

Sobota

Oblačno až polojasno, na horách na severovýchodě ojediněle sněhové přeháňky. Odpoledne a večer od jihozápadu ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na severovýchodní až východní a bude slábnout.

Neděle

Skoro jasno až polojasno, ráno ojediněle mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, v Čechách místy až 12 °C. Slabý, během dne mírný východní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině místy nárazy kolem 15 m/s.

Související články

Další články