Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Víkendová předpověď: Pro změnu deště, bouřky a mezitím třicítky

Víkendová předpověď: Pro změnu deště, bouřky a mezitím třicítky
Zdroj: pixabay.com
předpověď počasí

Deštivé počasí tohoto týdne nás bude provázet i v pátek. Večer už by však déšť měl ubývat a v sobotu by se konečně mělo vyjasnit. Sobotní tepoloty tak budou nejvyšší z celého týdne. V neděli se však opět zatáhne a závěr víkendu tak bude znovu ve znamení deště.

Současné počasí moc polovinu léta nepřipomíná. I páteční den tak bude ve znamení srážek a nižších teplot. Máme pro vás však dobrou zprávu! Vše zachrání sobota, kdy se teplota vyšplhá až k 28 stupňům. V neděli se však opět zatáhne.

Pátek

V pátek bude Oblačno, zpočátku místy polojasno a ojediněle mlhy. Během dne od jihozápadu místy přeháňky a ojediněle bouřky. Na východě v noci a zpočátku dne až zataženo a doznívající déšť. Večer nastane ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C.

Sobota

V Sobotu bude nejtepleji z celého týdne. Čeká nás polojasno až skoro jasno, ráno ojediněle mlhy. Později odpoledne od západu přibývání oblačnosti a večer v západní polovině Čech přeháňky, místy bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na jihovýchodní, v bouřkách přechodně zesílí.

Neděle

Poslední víkendový den bude oblačno až zataženo, přechodně až polojasno. Na většině území přeháňky nebo déšť, místy bouřky. Večer na severozápadě nastane ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C, na západě až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, při zmenšené oblačnosti místy až 26 °C. Zpočátku mírný jihovýchodní vítr se bude měnit na západní až jihozápadní 3 až 7 m/s, v bouřkách přechodně zesílí. Večer bude slábnout.

Více o počasí ➔

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy