Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Víkendová předpověď počasí: Vytáhněte kabáty, teploty prudce spadnou, říká meteoroložka

Víkendová předpověď počasí: Vytáhněte kabáty, teploty prudce spadnou, říká meteoroložka
Zdroj: Profimedia
počasí
Extrémně vysoké teploty, které odpovídají druhé polovina dubna, přináší teplé jižní až jihozápadní proudění. To podle meteoroložky Dagmar Honsové utne páteční přechod studené fronty, který na vrcholky hor vrátí i sněžení. Po víkendu ale zase očekávejte teploty vyšší!

"O víkendu se budou nejvyšší odpolední teploty zastavovat do 9 °C, i tak ale budou teploty na závěr února v porovnání s dlouhodobým normálem nadprůměrné. V pondělí, tj. 1. března, startuje meteorologické jaro, jehož počátek už bude opět převážně slunečný a nejvyšší odpolední teploty se budou šplhat přes 10 °C," předpovídá meteoroložka Dagmar Honsová

V pátek bude jasno až polojasno, ráno zataženo nízkou oblačnosti a mlhavo. Postupně od severozápadu přibývání frontální vysoké oblačnosti a místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, pod nízkou oblačností chladněji. Během dne od západu ochlazování.

V sobotu bude zataženo až oblačno, místy přeháňky, na horách sněhové. Ranní teploty 3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C.

V neděli bude oblačno, ojediněle přeháňky, na horách sněhové. Během dne ubývání oblačnosti až na polojasno. Ranní teploty 1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C.

Související články

Další články