Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Víkendová předpověď počasí: Sníh vystřídá mráz, pod nulou bude i odpoledne

Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
počasí
Druhý lednový víkend se sněhu dočkáte jen málokde, naopak se ochladí a teploty mohou spadnout až k -10 stupňům Celsia, a to mluvíme jen o ranních mrazech. I odpoledne můžou teploty spadnout pod bod mrazu. Co nám k tomu řekla meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu?

„S výjimkou severozápadu území ve středu a během noci na čtvrtek nasněžilo na většině území Česka – nejčastěji spadlo od 1 do 7 cm mokrého sněhu, ale na jihu území až 15 cm. Sněžení bude o víkendu střídat ochlazení – v ranních minimech budou teploty i v nížinách klesat až k –10 °C a také nejvyšší odpolední teploty budou většinou zůstávat pod bodem mrazu. Počasí bude dokazovat, že umí být zimní také v příštím týdnu,“ vyjádřila se pro eXtra meteoroložka Dagmar Honsová.

Mrznout bude i odpoledne

pátek bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky. V jižní polovině území až polojasno. Po ránu místy mrznoucí mlhy. Nejvyšší denní teploty –3 až 1 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem –5 °C. Mírný jihozápadní vítr.

sobotu bude polojasno až oblačno, na severu až zataženo a zejména na horách ojediněle sněhové přeháňky. Ranní teploty –4 až –8 °C, ojediněle až –10 °C. Nejvyšší denní teploty –3 až 1 °C. Slabý severní vítr.

neděli bude oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky. Ranní teploty –6 až –10 °C. Nejvyšší denní teploty –4 až 0 °C. Mírný severní vítr.

Související články

Další články