Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Víkendová předpověď počasí: Připravte si deštníky, do Česka dorazí déšť

Víkendová předpověď počasí: Připravte si deštníky, do Česka dorazí déšť
Zdroj: Pixabay
+ Další fotografie
Počasí
Pokud jste se o víkendu chystali někam na výlet, rozhodně byste neměli zapomenout deštníky. Podle předpovědi meteorologů nám totiž téměř celý víkend proprší, přičemž bude převážně oblačno až zataženo. Podívejte se, jaká je předpověď počasí na tento víkend.

Předpověď počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ukazuje, že nás čeká deštivý víkend. Sluníčko zřejmě neuvidíme vůbec, zato se můžeme připravit na vydatné deště. Pokud jste tedy měli v plánu někam o víkendu vyrazit, nezapomeňte holinky a pláštěnky.

Pátek

Podle předpovědi meteorologů bude páteční den převážně zataženo. Na většině území můžeme očekávat déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Na východě zpočátku srážky jen ojediněle. Během odpoledne a večera od západu přechodné ubývání srážek a protrhávání oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 °C, na západě až 9 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 15 až 19 °C, v 1000 m na horách kolem 13 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Sobota

V sobotu bude oblačno až zataženo, na východě zpočátku i polojasno. Ojediněle během dne místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty můžeme očekávat mezi 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 15 až 19 °C, v jihovýchodní polovině území 20 až 24 °C. Mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude večer slábnout.

Neděle

Neděle bude oblačná až zatažená. Na většině území bude podle předpovědi meteorologů občasný déšť či přeháňky. Na východě budou ojediněle místy bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C, na západě až 8 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 14 až 19 °C, na východě a jihovýchodě až 23 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy