Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Víkendová předpověď počasí: Přijde mráz i sníh, jaro je však hned za rohem

Víkendová předpověď počasí: Přijde mráz i sníh, jaro je však hned za rohem
Zdroj: Milan Malíček / Právo / Profimedia
počasí
Počasí začíná alespoň trochu připomínat jaro. Teploty pomalu stoupají, lidé si mohou více užívat sluníčka a příroda se probírá k životu. Zeptali jsme se meteoroložky Dagmar Honsové, jaké počasí se dá očekávat. Na jaře to bývá jako na houpačce a ani tentokrát to nebude jinak. Na jaké počasí byste se měli připravit?

"Nárůst teplot vzduchu přechodně naruší sobotní přechod studené fronty, která vrátí do hor sněžení. V neděli po ránu se ojediněle může tvořit náledí. Pozor na sobotním přechodu studené fronty na zesílení větru – nárazy větru budou dosahovat rychlosti až 60 km/h. V neděli se sem ale vrátí vliv tlakové výše, který slibuje ubývání oblačnosti a teplé jihozápadní proudění přinese na konci měsíce první březnovou dvacítku," vylíčila pro eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová

Sníh jen na horách

V pátek bude polojasno až skoro jasno. Během dne se může v horských oblastech tvořit kupovitá oblačnost. Po ránu ojediněle mlhy. Ranní teploty 3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C.

V sobotu bude polojasno až oblačno, na studené frontě až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, na horách i sněhovými. Po ránu ojediněle mlhy. Ranní teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C, na západě do 10 °C. Po přechodu studené fronty od západu ochlazování. Mírný jižní vítr se bude měnit na západní a zesilovat na čerstvý s nárazy na 60 km/h.

V neděli bude polojasno, na Moravě a ve Slezsku zpočátku dne až oblačno a ojediněle přeháňky – v Jeseníkách a Beskydech sněhové. Ranní teploty 3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy