Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Víkendová předpověď počasí: Pozor na mrznoucí mlhy, teploty klesnou pod nulu

Víkendová předpověď počasí: Pozor na mrznoucí mlhy, teploty klesnou pod nulu
Zdroj: Profimedia
předpověď
Třetí podzimní měsíc je tady a první listopadový víkend nebude úplně nejteplejší. Zato se však můžete těšit na sluníčko! Jen si dávejte pozor, pokud plánujete cestu někam brzy ráno. Meteorologové varují před mlhami a ojediněle i před mrznutím. Co nám k počasí na víkend řekla meteoroložka Dagmar Honsová?

"Počasí v Česku bude pod vlivem oblasti vysokého tlaku vzduchu, která se přesouvá ze střední Evropy dále do Evropy severovýchodní. Očekáváme tzv. anticyklonální charakter počasí – suchý a bez frontální oblačnosti, převážně slunečný," vysvětlila Dagmar Honsová. Dodala, že postupně bude přibývat nízká oblačnost, mlhy a mrholení, které se ojediněle udrží po celý den.

"Ojediněle se může jednat i o mrznoucí mlhy, noční teploty totiž budou místy klesat pod bod mrazu. S nízkou oblačností beze srážek a slabým větrem budou souviset postupně i zhoršené rozptylové podmínky," upřesnila Honsová z Meteopressu.

Předpověď na víkend

V pátek bude jasno až polojasno. Po ránu a večer se budou místy držet mlhy nebo nízká oblačnost. V ranních minimech bude teplota klesat na 2 až -2 °C, v horských oblastech bude až -6 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr o rychlosti do 15 km/h.

Také v sobotu se ranní mlhy a nízká oblačnost budou protrhávat a odpoledne bude převážně slunečné - jasné až polojasné. Noční teploty budou klesat na 4 až 0 °C, při celonočním vyjasnění ke -2 °C. Pozor po ránu na ojedinělé mrznoucí mlhy. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C, při mlze bude chladněji – nejčastěji kolem 5 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr o rychlosti do 15 km/h.

Neděle bude psát podobný scénář – během dne bude polojasno nebo skoro jasno, po ránu a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost, která se ojediněle udrží po celý den. Noční teploty budou klesat na 4 až 0 °C, při jasné obloze až ke -2 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C, při jasné obloze naměříme až 11 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr o rychlosti do 15 km/h.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy