Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Víkendová předpověď počasí: Na sluníčko zapomeňte a vytáhněte zimní bundy

Počasí je třeba respektovat. Dodržujte základní pravidla.
Zdroj: Unsplash.com
počasí
O víkendu se sluníčka nedočkáme. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude celý víkend převážně zataženo, přičemž nejvyšší denní teploty se vyšplhají maximálně k 13 stupňům. Podívejte se, jaká je předpověď počasí na tento víkend.

Pátek

V pátek bude oblačno až zataženo, zejména v Čechách přechodně až polojasno. Ojediněle mrholení nebo slabý déšť. V noci a ráno místy mlhy. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 6 až 2 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až 0 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 7 až 11 °C, na jihozápadě až 14 °C, v 1000 m na horách kolem 5 °C, na Šumavě kolem 8 °C. Slabý jihozápadní až jižní vítr 1 až 4 m/s, přes den na severovýchodě vítr mírný 3 až 6 m/s.

Sobota

V sobotu bude podle předpovědi meteorologů zataženo až oblačno, ojediněle, na Moravě místy mlhy. Můžeme očekávat ojediněle slabý déšť nebo mrholení. V Čechách postupně místy protrhávání oblačnosti až na polojasno. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, na Moravě kolem 7 °C. Slabý jižní až jihozápadní vítr 1 až 4 m/s se bude měnit na jihovýchodní.

Neděle

V neděli bude zataženo nízkou oblačností, místy mlhy a ojediněle mrholení. Na horách, v nižších polohách na jihozápadě místy, jinde jen ojediněle polojasno až jasno. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 6 až 2 °C, při zmenšené oblačnosti až -1 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 4 až 8 °C, při zmenšené oblačnosti kolem 11 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s, na severovýchodě vítr mírný 3 až 7 m/s.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy