Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Víkendová předpověď počasí: Na Česko se ženou bouřky a deště, připravte si teplé svetry

Tento týden se budou hodit deštníky.
Zdroj: pixabay
+ Další 2 fotografie
předpověď
Počasí se poslední srpnový týden velmi změnilo. Tropické teploty vystřídal silný vítr a zatažená obloha, tím to však nekončí. Na Českou republiku se žene studená fronta, výrazně se ochladí a přijdou i deště a bouřky. Zeptali jsme se meteoroložky Dagmar Honsové, co můžeme očekávat.

V pátek Česko zasáhne studená fronta a od západu se výrazně ochladí. Během pátečního večera očekávají meteorologové bouřky, které se mohou objevovat až do noci na sobotu. Tento víkend se nikam nechystejte. Nebo vyrazte s deštníkem či pláštěnkou.

"Na víkend budeme potřebovat deštníky i pláštěnky a zejména v Čechách i teplejší svetr. Návrat letních teplot nepřinese ani začátek září. Právě naopak - počasí už bude připomínat podzim – ten meteorologický startuje úderem 1. září," varovala před změnou počasí Dagmar Honsová.

Víkend ve znamení dešťů a bouřek

V pátek bude polojasno, od západu až oblačno, místy déšť nebo přeháňky a bouřky. Noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, na západě 20 až 24 °C.

V sobotu bude oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle bouřky. Noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, na jižní Moravě až 27 °C, na západě 17 až 21 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle bouřky. Noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách 15 až 19 °C, na Moravě a ve Slezsku 23 až 27 °C.

Související články

Další články