Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Víkendová předpověď počasí: Na Česko se ženou bouřky a deště, připravte si teplé svetry

Zdroj: unsplash.com
+ Další 2 fotografie
předpověď
Počasí se poslední srpnový týden velmi změnilo. Tropické teploty vystřídal silný vítr a zatažená obloha, tím to však nekončí. Na Českou republiku se žene studená fronta, výrazně se ochladí a přijdou i deště a bouřky. Zeptali jsme se meteoroložky Dagmar Honsové, co můžeme očekávat.

V pátek Česko zasáhne studená fronta a od západu se výrazně ochladí. Během pátečního večera očekávají meteorologové bouřky, které se mohou objevovat až do noci na sobotu. Tento víkend se nikam nechystejte. Nebo vyrazte s deštníkem či pláštěnkou.

„Na víkend budeme potřebovat deštníky i pláštěnky a zejména v Čechách i teplejší svetr. Návrat letních teplot nepřinese ani začátek září. Právě naopak – počasí už bude připomínat podzim – ten meteorologický startuje úderem 1. září,“ varovala před změnou počasí Dagmar Honsová.

Víkend ve znamení dešťů a bouřek

pátek bude polojasno, od západu až oblačno, místy déšť nebo přeháňky a bouřky. Noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, na západě 20 až 24 °C.

sobotu bude oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle bouřky. Noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, na jižní Moravě až 27 °C, na západě 17 až 21 °C.

neděli bude oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle bouřky. Noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách 15 až 19 °C, na Moravě a ve Slezsku 23 až 27 °C.

Související články

Další články