Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Víkendová předpověď počasí: Léto se naposledy přihlásí o slovo, přinese i tropy

Víkendová předpověď počasí: Léto se naposledy přihlásí o slovo, přinese i tropy
Zdroj: unsplash.com
počasí
Česko má před sebou převážně slunečný konec týdne – počasí u nás bude pod vlivem tlakové výše, pouze během soboty se v Čechách mohou při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle vyskytnout přeháňky. Podle meteoroložky Dagmar Honsové, která eXtra.cz prozradila, jak bude o víkendu, se mohou teploty vyšplhat i na tropických 30 stupňů.

Zřejmě poslední dny připomínající léto nás čekají v průběhu následujících několika dní. Podzim v plné síle zatím nepřichází a kdo bude chtít, může ze šuplíku znovu vytáhnout plavky. Jaké bude počasí o víkendu, prozradila meteoroložka Dagmar Honsová

Pátek

Během pátečního dne bude přes Česko postupovat tlaková výše dále do Evropy východní. Zpočátku dne ještě bude oblačno, ojediněle mlhy. Postupně se můžeme těšit na ubývání oblačnosti na polojasno nebo jasno. Nejvyšší denní teploty vystoupí k letním hodnotám 21 až 25 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr o rychlosti do 15 km/h.

Sobota

V sobotu bude zpočátku dne skoro jasno až polojasno, během dne počasí v Čechách ovlivní brázda nízkého tlaku vzduchu, která přinese místy přibývání oblačnosti a ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Noční teploty budou klesat ke 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C. Vát bude slabý jižní vítr o rychlosti do 15 km/h.

Neděle

V neděli bude skoro jasno až polojasno. Po ránu ojediněle mlhy. Noční teploty budou klesat na 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr o rychlosti do 15 km/h.

Další slunečné dny s tropickými teplotami nás čekají v první polovině nového týdne. Počasí v Česku bude pod vlivem tlakové výše a od jihu k nám bude proudit velmi teplý vzduch, takže se budou nejvyšší odpolední teploty zastavovat nejčastěji mezi 25 až 30 C, v ranních minimech naměříme nejčastěji 16 až 11 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy