Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Víkendová předpověď počasí: Léto nikde, i nadále to bude pod psa a na nic

Víkendová předpověď počasí: Léto nikde, i nadále to bude pod psa a na nic
Zdroj: Pixabay
Předpověď počasí

Konec května se sice raketově blíží, ale chladné počasí tomu vůbec neodpovídá. Ani víkend nepřinese razantní změnu a dál se ponese v duchu srážek a studeného vzduchu. 

Podle počasí by málokdo tipnul, že už za pár dní tu má být červen. Časté přeháňky neustanou ani o víkendu a k nim se navíc ojediněle mohou přidat i bouřky. „Panovat budou podprůměrné teploty, během dne musíme počítat s deštěm nebo přeháňkami a ojediněle se budou tvořit také bouřky,” potvrdila pro eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Po chladném víkendu by se však podle dat Českého hydrometeoroligického ústavu (ČHMÚ) mělo oteplit na hodnoty normální pro tuto roční dobu. Chladný a vlhký vzduch by měl slábnout, jen srážky stále příliš ubývat nebudou. 

Pátek 

Podle ČHMÚ bude v pátek většinou oblačno, zejména ráno a večer místy polojasno. Ojediněle, odpoledne místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, na Moravě při slabším větru ojediněle až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, na Moravě a ve Slezsku místy až 18 °C, v 1000 m na horách kolem 9 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 3 až 7 m/s bude večer slábnout. 

Sobota 

V sobotu bude většinou oblačno a ojediněle, odpoledne na většině území přeháňky, zejména v severovýchodní polovině území. Ojediněle se vyskytnou také bouřky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C. Slabý, přes den mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s. 

Neděle 

V neděli bude oblačno až polojasno a ojediněle, během dne ve východní polovině území místy přeháňky. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C. Slabý, přes den mírný severní vítr 3 až 7 m/s.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy