Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Víkendová předpověď: Počasí jako v listopadu, čekejte mlhavé a šedivé dny

Víkendová předpověď: Počasí jako v listopadu, čekejte mlhavé a šedivé dny
Zdroj: Pixabay
+ Další 2 fotografie
počasí
A máme tu poslední podzimní víkend tohoto roku. Počasí tomu bude odpovídat také. Očekávejte spíše zatažené, mlhavé a šedivé dny, nepřijde ani sníh, ani sluníčko. Že počasí připomíná spíš začátek listopadu? Bohužel. Co nám k tomu řekla meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu?

"Poslední podzimní víkend bude ve znamení inverzního počasí – čekají nás zatažené, mlhavé a šedivé dny s nízkou oblačností. Polojasno bude pouze v horských oblastech. Začátek astronomické zimy, která startuje v pondělí, tj. 21. prosince v 11 02 hod, přinese výrazný nárůst teplot vzduchu, čeká nás tzv. vánoční obleva, kdy nejvyšší odpolední teploty budou stoupat až k 10 °C," vylíčila Honsová.

I v pátek bude podle meteoroložky pokračovat příliv teplého jihozápadního proudění ve vyšších vrstvách atmosféry kolem tlakové výše nad východní Evropou. Máme před sebou další zatažený den nízkou oblačností a mlhavo, ojediněle se budeme setkávat s mrholením, které může být ojediněle i mrznoucí. Během dne bude ojediněle i polojasno. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 3 °C. Vát bude slabý jižní vítr o rychlosti do 15 km/h.

Stejný scénář budou psát i víkendové dny

V sobotu bude zataženo nízkou oblačností a mlhavo, ojediněle musíme počítat s mrholením, které může být i mrznoucí. Během dne bude na horách a ojediněle i v nižších polohách polojasno. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí mezi 0 až 4 °C. Foukat bude mírný jihovýchodní vítr o rychlosti do 20 km/h.

V neděli bude zataženo nízkou oblačností a mlhavo, ojediněle mrholení i mrznoucí. Během dne ojediněle i polojasno. Ranní teploty se budou pohybovat kolem bodu mrazu – mezi 2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Foukat bude mírný jihovýchodní vítr o rychlosti do 20 km/h

Související články

Další články

Nejnovější kauzy