Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Víkendová předpověď počasí: Hnusné mlhy, teploty klesnou pod nulu

Víkendová předpověď počasí: Mlhy a nízké teploty útočí
Zdroj: Profimedia
Předpověď

O víkendu to podle ČHMÚ na žádné velké procházky nebude, počasí se totiž připravuje na přechod z podzimu do zimy. Připravit se proto musíme na mlhy a chlad. Už od pátku bude navíc zataženo. Nejnižší teploty klesnou až na -2 °C. Ty nejvyšší vystoupají na 12 °C.

Pátek

V pátek bude většinou zataženo s nízkou oblačností, Přijít mohou i mlhy, zpočátku se ojediněle objeví i ty mrznoucí. Ojediněle nás přepadne i mrholení. Na horách bude převážně jasno, v nižších polohách ale jen ojediněle jasno až polojasno, zejména pak na východě. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 5 až 1 °C, při malé oblačnosti až -2 °C. Nejvyšší denní teploty vzrostou na 3 až 7 °C, při déletrvajícím slunečním svitu budou kolem 10 °C, v 1000 m na horách se budou pohybovat kolem 7 °C, na Šumavě kolem 12 °C.

Sobota

V sobotu bude zataženo až oblačno, na východě zpočátku polojasno. Ráno a dopoledne se místy objeví mlhy. Během dne se bude v Čechách od západu na většině území objevovat občasný déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku budou srážky až večer a jen místy. Nejnižší noční teploty klesnou na 5 až 1 °C, ojediněle při zmenšené oblačnosti až na -2 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 4 až 8 °C, na východě až 12 °C.

Neděle

V neděli bude zataženo až oblačno, zpočátku se místy objeví déšť. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty budou mezi 6 až 10 °C.

Související články

Další články